Krystian Herba zdobył rowerem Messeturm

27 minut i 4 sekundy, tyle czasu zajęło Krystianowi Herbie pokonanie 61 pięter, 1212 schodów, 257 metrów wysokości, by wskoczyć rowerem na sam szczyt wieżowca Messeturm w Niemczech.

Messeturm we Frankfurcie, najwyższy pod względem ilości pięter budynek w Europie, to szósty wysokościowiec zdobyty przez Krystiana Herbę na rowerze.

- Kolejny, szósty drapacz chmur, tym razem w Niemczech zdobyty. Najwyższy pod względem liczby pięter budynek w Europie udało mi się pokonać w 27 minut i 4 sekundy. To dobry czas, choć byłem nieco przeziębiony. Na klatce schodowej było bardzo, ale to bardzo gorąco, ale udało się i to jest najważniejsze - relacjonuje Krystian.

Krystian Herba trial rowerowy trenuje już od 17 lat. Jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich zawodników. Na rowerze po schodach wskoczył na Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, najwyższy budynek w Polsce (30 pięter, 19 min 15 sek.), hotel InterContinental w Warszawie, najwyższy budynek w Polsce pod względem liczby pięter (44 piętra, 26 min 9 sek.). Zdobył również najwyższy budynek Austrii, Millennium Tower w Wiedniu (48 pięter, czas 18 min) oraz najwyższy hotel w Europie, Gran Hotel Bali w miejscowości Benidorm w Hiszpanii (52 piętra, czas 19 min, 27 sek.). Na Messeturm wdrapał się 5 listopada.

Obecnie Krystian przygotowuje się do kolejnego wyzwania. 30 stycznia 2012 roku zmierzy się z najwyższym hotelem świata. Rose of Rayhaan by Rotana w Dubaju to 333 metry wysokości, 68 pięter i 1471 schodów do pokonania.

Dołącz do nas na Facebooku