Krystian Herba rowerem na wieżowiec

61 pięter, 1212 schodów, 257 metrów wysokości, najwyższy pod względem ilości pięter budynek w Europie. Wskoczyć rowerem na sam szczyt wieżowca Messeturm w Niemczech to wyzwanie jakiego podejmie się Krystian Herba.

Krystian na rowerze trenuje już od 17 lat. Jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich zawodników w trialu rowerowym. Wielokrotnie zdobywał medale Mistrzostw Polski oraz reprezentował Polskę podczas największych światowych imprez.

Na rowerze po schodach wskoczył na Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, najwyższy budynek w Polsce (30 pięter, 19 min 15 sek), hotel InterContinental w Warszawie, najwyższy budynek w Polsce pod względem liczby pięter (44 piętra, 26 min 9 sek). Zdobył również najwyższy budynek Austrii, Millennium Tower w Wiedniu (48 pięter, czas 18 min) oraz najwyższy hotel w Europie, Gran Hotel Bali w miejscowości Benidorm w Hiszpanii (52 piętra, czas 19 min, 27 sek).

Z niemieckim Messeturm we Frankfurcie Krystian zmierzy się 5 listopada o godzinie 11.00. Jeżeli próba zakończy się sukcesem Krystian wyrówna rekord Kolumbijczyka Javiera Zapaty w ilości zdobytych na rowerze wysokościowców.

O Krystianie można przeczytać również na jego oficjalnej stronie.