Niesamowity lot wingsuit. Dwóch śmiałków bliżej ''Boga'' [WIDEO]

38-metrowy pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio wydaje się być wielki, ale nie wtedy, kiedy przelatuje się obok niego z prędkością ponad 100 km/h w specjalnym kombinezonie, którego nie powstydziłby się Superman.

Polub nas na facebooku. Będzie ciekawie >>

Pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli na świecie. Stoi na szczycie granitowej góry Corcovado od 1931 roku. Ma 38 metrów wysokości - sama figura ma 30 metrów, ale stoi na 8-metrowym cokole.

Jak się do niego dostać? Najłatwiej kolejką linową albo na piechotę, ale jest jeszcze jedna droga. Norweg Espen Fadnes i Francuz Ludovic Woerth najpierw wznieśli się na 2000 metrów na motolotniach, a później przelecieli pod i nad ramionami Chrystusa dzięki kombinezonom wingsuit.

 

Wingsuit to specjalny kombinezon, który umożliwia loty podobne do tych, które znamy z filmów o Supermanie. Kombinezon sprawia, że maleje pionowa prędkość opadania, a zwiększa się za to prędkość pozioma. Zanim jednak spróbuje się lotu w wingsuit, to trzeba oddać setki skoków na spadochronie i base [base jump - skoki spadochronowe z różnych obiektów m.in. wieżowców, mostów, urwisk skalnych itp.].

Zdumiewające? No to popatrzcie na to >>

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.