Euro Big Way Camp: największa europejska impreza spadochronowa

Trwa właśnie rejestracja do największej europejskiej imprezy spadochronowej! Najlepsi skoczkowie, próba utworzenia rekordowej 130-osobowej formacji, 80way dla średniozaawansowanych skoczków i open camp dla początkujących. Tak zapowiada się Euro Big Way Camp 2012. Impreza już między 23 a 27 lipca we Włocławku.

Dołącz do nas na Facebooku

Euro Big Way Camp to największa w Europie impreza spadochronowa podczas, której głównym celem jest utworzenie wielkich formacji wieloosobowych. W ubiegłym roku skoczkowie z 30 krajów utworzyli na niebie 113-osobową figurę. Wyczynu udało się dokonać w szóstej próbie.

Euro Big Way Camp 2011Euro Big Way Camp 2011 Fot.: Bigways.eu

Tym razem organizatorzy postanowili podnieść poprzeczkę. Celem jest zbudowanie formacji 130-150way. Impreza skierowana jest do doświadczonych zawodników, gdyż będzie jednocześnie jedyną europejską kwalifikacją dla tych, którzy starają się o zaproszenie do udziału w rekordzie świata Dubai 500.

Euro Big Way Camp 2011Euro Big Way Camp 2011 Fot.: Bigways.eu

Euro Big Way Camp to także okazja do treningu dla spadochroniarzy z mniejszym doświadczeniem. 60-80way International to impreza skierowana do skoczków, którzy mają za sobą już udział w campach bigwayowych i potrafią poprawnie pracować w dużych formacjach. Trening rozpocznie się od figur 30-osobowych. Ten event pozwoli przygotować się do udziału w tworzeniu większych figur.

Euro big Way Camp 2011Euro big Way Camp 2011 Fot.: Bigways.eu

Natomiast Euro Big Way Camp Open skierowany jest do początkujących zawodników, którzy chcieliby nauczyć się skoków w formacjach. Trening rozpocznie się od figur 16-30 osobowych i w miarę wzrostu umiejętności uczestników grupa będzie powiększana. Każdy będzie mógł skakać w różnych pozycjach, od front floatera do late divera. Najlepsi zostaną zaproszeni do udziału w równolegle skaczącej formacji 130way!

Euro Big Way Camp 2011Euro Big Way Camp 2011 Fot.: Bigways.eu

Do udziału w imprezie zaproszeni zostali profesjonalni load-organizerzy z USA, Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwecji, Finlandii. Za treningi odpowiadać będzie m.in. Kate Cooper-Jensen, organizatorka kobiecych rekordów świata 118-way, 131-way i JFTC 2009 oraz założycielka i organizatorka Perris Performance Plus, największych campów big-way'owych na świecie. Wśród kamerzystów, obok Dawida Wiśniewskiego i Artura Cerana, znajdzie się też Henny Wiggers, szef kamerzystów The World Team.

Euro Big Way Camp 2011Euro Big Way Camp 2011 Fot.: Bigways.eu

W tym roku Euro Big Way Camp obsługiwać będzie sześć samolotów 4x SkyVan i 2 x L-410 wyposażonych w instalacje tlenowe. Impreza odbędzie się między 23 a 27 lipca na lotnisku Kruszyn na strefie zrzutu Fliteclub.pl we Włocławku.

Więcej informacji o Euro Big Way Camp 2012 możesz znaleźć TUTAJ.