IV Zlot Freediverek w Giewartowie

15 i 16  czerwca w Giewartowie nad Jeziorem Powidzkim odbędzie się IV Zlot Freediverek. Wśród atrakcji m.in. freediverska joga, którą poprowadzi Emilia Biała, wicemistrzyni świata w dynamice.

Freediving to - najprościej - nurkowanie na wstrzymanym oddechu.

Część zajęć na sucho i na mokro oraz niedzielną "freediverską jogę" poprowadzi wicemistrzyni świata w dynamice Emilka Biała - jedyna Polka, której udało się pokonać na jednym oddechu dystans ponad 200m. Biała swoją przygodę z freedivingiem rozpoczęła na pierwszym zlocie w Giewartowie. Aktualna rekordzistka Polski we wszystkich basenowych dyscyplinach pokaże podstawowe elementy nurkowania na zatrzymanym oddechu.

Sztukę relaksu i odprężenia, świadomości ciała w wodzie oraz uwolnienia od lęków, traum i strachów pomoże opanować Kasia Jędryka - uczestniczka II Zlotu Freediverek, aktualnie fizjoterapeutka specjalizująca się w rehabilitacji w wodzie. Jędryka, korzystając z elementów WATSU, pokaże jak pracować z ciałem w wodzie, aby wstrzymywanie oddechu było przyjemne i działało kojąco na napięcia pojawiające się w ciele.

Panel dotyczący technik pływania w monopłetwie poprowadzi Agnieszka Kalska - uczestniczka III Zlotu Freediverek, reprezentantka Polski na najbliższych basenowych mistrzostwach świata we freedivingu w Belgradzie, a także wielokrotna medalistka mistrzostw Polski i członkini kadry narodowej juniorów w pływaniu.

O innych atrakcjach można przeczytać tutaj >> Pod tym linkiem można również pobrać formularz zgłoszeniowy na zlot.

Sprzęt, który przyda się na Zlocie: - płetwy kaloszowe + skarpety lub paskowe - maska - fajka - pianka nurkowa długa o grubości co najmniej 5mm! i kaptur! i ewentualnie rękawiczki (neoprenowe) - pas balastowy + ciężarki - dres - mata do jogi / zwykła karimata