Tatrzański Bieg Pod Górę: 8,5 km na szczyt Kasprowego Wierchu

Bieg 8,5 km górskim szlakiem, ponad 1 km różnicy wzniesień do pokonania, przez Myślenickie Turnie aż na sam szczyt Kasprowego Wierchu (1986 m n.p.m.). To właśnie zawody Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę. Start już 20 października w Zakopanem.

Biegiem na Kasprowy! Brałeś udział w zawodach? Podziel się wrażeniami na Facebooku

Tradycyjnie, bieg ten będzie jednocześnie finałem Montrail Ligi Biegów Górskich. Można zatem spodziewać się, że na starcie pojawią się najlepsi zawodnicy, a rywalizacja będzie zacięta. Oprócz czołówki polskich biegaczy górskich, w zawodach zmierzą się również amatorzy, ratownicy górscy oraz goście ze Słowacji, Słowenii czy Anglii.

Biegiem na KasprowyBiegiem na Kasprowy Fot.: Materiały organizatora

Montrail Liga Biegów Górskich to ranking polskich biegaczy górskich. Adresowana jest do wszystkich miłośników biegów górskich zarówno amatorów, jak i zawodników wyczynowych. Jest formą promocji biegów górskich, wspólną zabawą, a także rywalizacją w celu wyłonienia najlepszych polskich biegaczy górskich.

Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę to impreza, która na dobre zadomowiła się w kalendarzu biegów górskich i zyskała uznanie uczestników. W wyniku ich głosowania trzy poprzednie edycje biegu zostały nagrodzone Złotą Kozicą  i tytułem Najlepszego Biegu Górskiego w stylu alpejskim.

Więcej informacji na oficjalnej stronie Biegu na Kasprowy.