Morderczy podbieg Justyny Kowalczyk w pierwszym biegu "Mili Szymoszkowej"

Tylko 10 minut i 37,5 sekundy potrzebowała Justyna Kowalczyk na przebiegniecie "Mili Szymoszkowej " Na starcie do biegu pod górę na stoku narciarskim Polany Szymoszkowej stanęło kilkudziesięciu zawodników z całej Polski.

Mordercza trasa o długości tysiąca siedmiuset metrów i przewyższeniu 230 merów okazała się bardzo trudnym wyzwaniem dla naszej utytułowanej zawodniczki. Justyna Kowalczyk wygrała wśr ód kobiet, ale musiała uznać wyższość mężczyzn, zawodników startujących w biegach górskich.

- To była fantastyczna impreza, ale bieg pod górę niezwykle trudny. Tym bardziej, że po raz pierwszy w życiu pokonałam taką trasę bez kijków. W pewnym momencie nogi bardzo mi siadały ale cieszę się, że potrafiłam nawiązać równorzędną walkę z mężczyznami i to na dobrym poziomie - powiedziała na mecie zdyszana Justyna Kowalczyk.

W pierwszych zawodach amatorskich "Mila Szymoszkowej" Triumfował wielokrotny mistrz Polski w biegach górskich Andrzej Długosz który morderczy podbieg pokonał 8.56,3. Drugi na mecie był trenujący z Justyna Kowalczyk Maciej Kreczmer.