Wieczorny Bieg na Górę Żar włączony do cyklu Salomon Trail Running

Wieczorny Bieg na Górę Żar został włączony do cyklu zawodów biegowych Salomon Trail Running. Impreza zastąpi sierpniowy Letni Bieg Piastów w Jakuszycach, którego organizację uniemożliwiają prace przygotowawcze do Pucharu Świata 2014. Start Biegu na Górę Żar już 15 września w Międzybrodziu Żywieckim.

Dołącz do nas na Facebooku

- Zawody na Żarze to czwarta edycja biegu nocnego, odbywającego się w unikatowej scenerii zmierzchu, przy sztucznym oświetleniu zjazdowej trasy narciarskiej. Dystans nie jest długi, ma 3 km, ale start w Międzybrodziu Żywieckim z metą na szczycie gwarantuje pokaźne przewyższenie.

Organizatorem zawodów są Polskie Koleje Linowe, które udostępniają trasę przylegającą do Kolei Linowo-Terenowej na górze wiatrów, jak jest nazywana przez miłośników sportów powietrznych. Z jej szczytu rozciągają się widoki na Beskid Mały, okoliczne miejscowości i taflę jeziora. Po zmroku robią jeszcze większe wrażenie.

IV Bieg na Górę ŻarIV Bieg na Górę Żar Fot.: Trailrunning.pl

Serdecznie zachęcamy do udziału w zawodach osoby w każdym wieku, całe rodziny z dziećmi i seniorami. Bieg będzie okazją do sportowej rywalizacji najlepszych zawodników górskich, ale także świetną zabawą dla amatorów i zdrowym spędzeniem wolnego czasu. Po zawodach, na szczycie odbędzie się uroczysta dekoracja zwycięzców, a całej imprezie towarzyszyć będą dźwięki muzyki - informuje Monika Strojny.

Salomon Trail Running to cykl zawodów biegowych, które rozgrywane są w różnych rejonach Polski. Trasa biegów wiedzie przez lasy i góry, a jej trudność zależy od długości i przewyższenia. - Trzy poprzednie edycje skupiły zarówno setki amatorów, jak i najlepszych zawodników, którzy mogli śledzić swoje postępy w rankingu zawodów - mówią organizatorzy. - Trail Running (...) są najlepszą alternatywą dla tych, którym znudził się sport na asfaltowych trasach - dodają biegacze.

Więcej informacji o zawodach z cyklu Salomon Trail Running znajdziesz TUTAJ. Szczegóły dotyczące Wieczornego Biegu na Górę Żar dostępne TUTAJ.