Red Bull X-Alps powraca. Faron gotowy

Ekstremalny rajd przygodowy Red Bull X-Alps powraca na górskie szlaki Alp! Jego uczestnicy będą mieli do pokonania trasę prowadząca przez góry od Salzburga do Monako, której odległość szacuje się w linii prostej na 1000 km. W elitarnym gronie na linii startu zobaczymy również Polaka - Pawła Farona!

Nietypowy rajd przygodowy Red Bull X-Alps odbywa się co dwa lata. Zawodnikom przyświeca jeden cel, by w jak najkrótszym czasie pokonać odległość 1000 km za pośrednictwem paralotni lub pokonując górskie wzniesienia na pieszo. Istotnym elementem rajdu są punkty kontrolne, które sportowcy muszą zaliczyć.

W procesie rejestracji brało udział ponad 1000 sportowców z całego świata. Polakowi, Pawłowi Faronowi udało się przejść ten proces pomyślnie.

- J estem bardzo zadowolony. Nastawienie jest bojowe! Moim celem jest dotarcie do Monako - powiedział Faron. Dla Polaka jest to już trzeci start w tym wymagającym rajdzie. Do tej pory Pawłowi nie udało się jednak dotrzeć do mety. -Do trzech razy sztuka. Myślę, że jestem do rajdu przygotowany odpowiednio - dodał polski zawodnik.

ROZMOWA Z FARONEM: TEN WYŚCIG TO WALKA Z WŁASNYM CIAŁEM >>

Paweł w 2011 roku zakończył swój udział na 17 miejscu. W 2013 roku, został sklasyfikowany na 14 pozycji. Do tej pory nie udało mu się jednak dotrzeć na metę w wymaganym czasie.