Dwóch Polaków zmierzy się wynikiem Denisa Urubki. Zdobędą Śnieżną Panterę?

Już 20 czerwca wyrusza wyprawa Elevated InTENsity. Dwóch Poznaniaków przez ponad dwa miesiące będzie działać w górach Kirgistanu i Tadżykistanu z zamiarem zdobycia Śnieżnej Pantery w ciągu jednego sezonu.

Śnieżna Pantera czyli rosyjskie wyróżnienie alpinistyczne nadawane za zdobycie najwyższych szczytów byłego Związku Radzieckiego składa się z pięciu szczytów siedmiotysięcznych. Jest to Pik Lenina, Pik Korżeniewskiej, Pik Komunizma, Chan Tengri oraz Pik Pobiedy. Dwóch śmiałków właśnie w takiej kolejności planuje zdobywać te szczyty.

Bartosz Rabiega i Damian Baranowski, bo o nich mowa, będą starać się dołączyć do sześciu Polaków, którzy już zdobyli te pięć szczytów, ale także będą próbowali zmierzyć się z legendą Himalaizmu Denisem Urubko i jego rekordowym czasem 42 dni na zdobycie wszystkich pięciu szczytów.

Początkowo uczestnicy wyprawy będą działać w Pamirze na Piku Lenina od strony Kirgijskiej. Następnie przeniosą się do Tadżykistanu gdzie podejmą próbę zdobycie kolejnych dwóch szczytów. Po zakończonej akcji górskiej w Pamirze wyprawa przeniesie się z powrotem do Kirgistanu w góry Tienszan .

Podczas ponad dwóch miesięcy działalności górskiej Bartek i Damian pokonają nie tylko trudności w górach, ale także ponad 5500km dzielące te pięć szczytów od siebie.

Więcej szczegółów oraz postępy wyprawy Elevated inTENsity będzie można śledzić na stronie wyprawy pod adresem www.dambar.com.pl