Ryszard Pawłowski: 40 lat w górach

Książka to efekt rozmów, jakie przeprowadził z Ryszardem Pawłowskim redaktor naczelny magazynu GÓRY, Piotr Drożdż. Wywiad-rzeka "Ryszard Pawłowski 40 lat w górach", jest fascynującą podróżą przez życie człowieka, który mógłby swoim życiorysem obdzielić kilka osób prowadzących aktywny i przygodowy styl życia. Już niedługo na off.sport.pl recenzja książki oraz konkurs.

Jak w kalejdoskopie zmieniają się pasma górskie, kontynenty i partnerzy, a tempo i wielowątkowość akcji może przysporzyć porównywalnych emocji, jakie daje lektura najlepszych powieści sensacyjnych. Jednocześnie książka jest rzetelnym, opartym na faktach materiałem źródłowym, będący przyczynkiem do rozwoju wiedzy o historii polskiego alpinizmu w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku.

"Ryszard Pawłowski - 40 lat w górach. Wywiad-rzeka", to: - wielkie wspinaczki, nieplanowane biwaki, cudowne ocalenia, - najważniejsze wyprawy i przejścia oraz mniej znane epizody, - kulisy wypraw przewodnickich i ambitnych sportowych przedsięwzięć, - partnerstwo liny, konflikty, dramatyczne wydarzenia, - blisko 300 - w większości nigdy niepublikowanych - zdjęć, - słynni partnerzy: Jerzy Kukuczka, Piotr Pustelnik, Krzysztof Wielicki

Książkę można kupić np. tutaj>> Niedługo będzie ją również można wygrać w naszym konkursie.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.