Manaslu 2012: wspinacze w "dwójce". Czas wyprawy dobiega końca

Po intensywnych opadach śniegu w rejonie Manaslu (8156 m n.p.m.), 14 maja członkowie wyprawy unifikacyjnej PZA wznowili akcję górską. Pierwszy zespół wspinaczy dotarł już do obozu II. Jak przekazał szef ekspedycji Jerzy Natkański, czas wyprawy dobiega końca.

Dołącz do nas na Facebooku

- Zespół pierwszy już w C2. Rafał i Jurek w C1. Piotrek i Wojtek pozostali w bazie - poinformował 15 maja Jerzy Natkański. - Od 7 godzin sypie śnieg, wiatr w C1 przekracza 70 km/h. W C2 wieje trochę mniej - dodał szef wyprawy.

Skład zespołu pierwszego stanowią Kamil Grudzień, Jarosław Gawrysiak, Grzegorz Borkowski i Andrzej Bargiel. Natomiast pozostali uczestnicy tworzą zespół drugi.

Jarek, Kamil, Jędrek i Wojtek 8 maja zdołali założyć obóz 3 na wysokości 6800 m. Dzień później himalaistom udało się też wynieść depozyt na wysokość 7100 m. Ze względu na prognozowane opady śniegu, ok. 10 maja wszyscy wspinacze wrócili do bazy.

Akcja górska została wznowiona 14 maja. - Dziś do C1 wychodzi zespół w składzie: Jarek, Grzegorz i Kamil. Jutro wyjdzie drugi zespół - informował wówczas Jerzy Natkański. - Czas polskiej wyprawy unifikacyjnej PZA kończy się. Tragarze zamówieni zostali na 20 maja. Po spakowaniu bazy i ładunków wyprawę czeka 5 dni karawany. Te wyjścia zespołów są ostatnimi na tej wyprawie - dodał szef ekspedycji.

Relacje z wyprawy PZA na Manaslu możesz znaleźć TUTAJ. Szczegóły dostępne także na oficjalnej stronie projektu oraz na stronie Fundacji Kukuczki.