Manaslu 2012: wspinacze przenoszą sprzęt do "jedynki" [GALERIA]

Członkowie wyprawy unifikacyjnej PZA na Manaslu (8156 m n.p.m.) rozpoczęli przenoszenie sprzętu i żywności do obozu I na wysokości 5700 metrów. Do "jedynki" zespół dotarł około 19 kwietnia.

Dołącz do nas na Facebooku

- Dziś do C1 poszli: Jarek, Grzegorz i Wojtek [Sarna] zanieśli żywność i sprzęt, zostaną tam na noc. Poręczowanie póki co wstrzymane z powodu całonocnych opadów śniegu. Pozdrawiamy!" - przekazał 24 kwietnia Jerzy Natkański, kierownik wyprawy unifikacyjnej PZA na Manaslu.

- W sobotę Kamil, Jędrek i Jurek zanieśli sprzęt i żywność do C1. W nocy spadło tam 40 cm. śniegu. Dziś rano zeszli na dół, Jędrek zjechał na skiturach - robiąc track w śniegu dla odchodzących - przekazali w niedzielę 23 kwietnia polscy himalaiści.

Polacy na Manaslu (8156 m n.p.m.) wspinają się drogą klasyczną, czyli północno-wschodnią ścianą. Wyprawa stanowi etap przygotowań do zimowej ekspedycji polskich wspinaczy na niezdobyty w tym okresie ośmiotysięcznik Broad Peak (8051 m n.p.m.) w Karakorum. Liderem wyprawy będzie Krzysztof Wielicki.

Relacje z wyprawy PZA na Manaslu możesz znaleźć TUTAJ. Szczegóły dostępne także na oficjalnej stronie projektu oraz na stronie Fundacji Kukuczki.