Polskie Himalaje w USA: spotkanie z McDonald i Porębskim

Bernadette McDonald, autorka książki "Freedom Climbers" oraz Jerzy Porębski, reżyser filmu "Kukuczka" opowiadać będą o potędze polskiego himalaizmu o okresie PRL-u. Tym razem cykl spotkań poświęconych potędze Polaków na górskich szczytach odbędzie się 27 a 30 marca w USA.

Dołącz do nas na Facebooku

Film "Kukuczka" będzie można zobaczyć już 27 marca w Pittsburgu. Dwa dni później, Bernadette McDonald i Jerzy Porębski, o himalaizmie jako polskiej drodze do wolności rozmawiać będą na Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie. Natomiast 30 marca spotkanie odbędzie się w Konsulacie Generalnym w Nowym Jorku.

Jak to możliwe, że w samym apogeum realnego socjalizmu, polscy himalaiści byli najlepsi na świecie. Jak mieszkańcy kraju, w którym ludziom nie pozwolono mieć paszportów i podróżować, wytyczali nowe drogi w pionowym świecie.

Jerzy Kukuczka, pierwszy Polak i drugi w historii człowiek, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum - jaki był, czym się wyróżniał, jakie wspomnienie zostawił w pamięci innych legendarnych himalaistów. Bernadette McDonald i Jerzy Porębski przedstawią niezwykły obraz wspinaczki jako polskiej drogi do wolności.

O złotej erze polskiego himalaizmu możesz przeczytać TUTAJ.