Speed, czyli Ueli Steck biegiem po górach

Górskie szczyty, wspinaczka w błyskawicznym tempie, tylko 10,5 godziny drogi na szczyt Shisha Pangmy. Speed to niezwykły pokaz slajdów z rekordowych przejść szwajcarskiego wspinacza Ueliego Stecka. Spotkania z himalaistą będą trwały od marca do kwietnia w różnych częściach Szwajcarii.

Dołącz do nas na Facebooku

Biegiem na szczyt

Ueli Steck na swoim koncie ma liczne sukcesy na górskich szczytach. Jako 18-latek zdobył północną ścianę Eigeru. W 2004 roku ponownie stanął na szczycie Eigeru. Był też na Mönch i Jungfrau. Wszystkie trzy wierzchołki zdobył w 25 godzin.

Ueli Steck zdobywa Shisha Pangmę!

Projekt Khumbu-Express w 2005 roku to kolejny wielki sukces Ueliego Stecka. Wówczas wspinacz dokonał solowego przejścia północnej ściany Cholatse (6440 m) i wschodniej ściany Taboche (6505 m).

Tylko 10,5 godziny zajęło Ueliemu Steckowi pokonanie w kwietniu ubiegłego roku 2-kilometrowej południowej ściany ośmiotysięcznika Shisha Pangma. Równie błyskawiczne zejście trwało nieco ponad 9 godzin!

Opowieść o górach

O drodze w Himalaje, ustanawianiu górskich rekordów Ueli Steck opowiada również w swojej najnowszej książce "Speed". W publikacji zawarte są także fragmenty rozmów z himalaistami takimi jak.: Reinhold Messner, Walter Bonatti i Christophe Profit. Książka ukaże się wiosną tego roku.

Harmonogram prelekcji Ueliego Stecka:

Język niemiecki TUTAJ

Język francuski TUTAJ