Moro, Urubko: przez Islamabad, Chilas do bazy pod Nanga Parbat

Simone Moro i Denis Urubko wciąż przebywają w bazie pod północno-zachodnią ścianą Diamir Face, na wysokości 4230 m n.p.m. Zobacz jak przebiegała ich podróż z Włoch do Pakistan, aż pod samą Nagą Górę.

Dołącz do nas na Facebooku

Himalaiści do Islamabadu, stolicy Pakistanu dotarli w poniedziałek 26 grudnia. Dalej skierowali się do miejscowości Skardu, skąd rozpoczęła się podróż do bazy. Przez Karakorum Highway dojechali do Chilas. Natomiast w pierwszy dzień Nowego Roku zespół wraz z bagażami dotarł do miejscowości Ser w Diamir Valley, na wysokości 2701 metrów. Kolejny przystanek to Kutgally na wysokości 3850 metrów, a stąd już tylko ok. 2h drogi do bazy Nanga Parbat.

 

Simone Moro i Denis Urubko do bazy dotarli 3 stycznia. Dzień później rozpoczęli prace porządkowe, a już w czwartek  5 stycznia ruszyli na wstępny rekonesans terenu. Himalaiści sprawdzali jakie warunki panują na szlaku, który wiedzie do obozu I na wysokości 4230 metrów. W nocy z 4 na 5 stycznia Simone Moro i Denisa Urubko w bazie Nanga Parbat odwiedził też Polak Tomek Mackiewicz. Wspinacz, wraz z czwórką polskich podróżników, również planuje zdobyć tej zimy Nagą Górę.

Więcej o wyprawie Simone Moro i Denisa Urubki możesz przeczytać TUTAJ.