W górach jest wszystko, co kocham: koncert z miłości do gór

Magia gór, niezwykłe wspomnienia z wypraw na wysokie szczyty, tęsknota za pionowym światem i ogromna radość, kiedy stanie się na samym wierzchołku wymarzonej góry. "W górach jest wszystko, co kocham" to wyjątkowy cykl koncertów, który zrodził się z górskiej pasji. Projekt potrwa do 19 grudnia.

Dołącz do nas na Facebooku

"W górach jest wszystko, co kocham" to projekt muzyczno-poetycki organizowany przez miłośników gór, inspirowany poezją Jerzego Harasymowicza. Pierwszy taki koncert zorganizowano w 2002 roku. Na tegoroczną edycję imprezy składa się pięć koncertów w wybranych miastach w całej Polsce.

Pierwszy koncert odbył się 1 grudnia w Katowicach. Dalsza wędrówka po górskich szlakach będzie w Kielcach, Łodzi, Warszawie i Olsztynie.

W koncercie udział wezmą:

Apolinary POlek - bard, poeta i kompozytor w jednej osobie. Znany już słuchaczom koncertów oraz płyt. Oprócz piosenek o górach oraz wędrowaniu artysta ma w swoim dorobku także liczne przekłady i interpretacje piosenek Leonarda Cohena, czy Boba Dylana. Najważniejszy nurt jego twórczości stanowi jednak twórczość autorska. I takie właśnie kompozycje będą przeważały podczas jego występu.

Cisza jak Ta - to zespół rodem z Kołobrzegu. Pomimo wielkiej odległości dzielącej go do gór, na stałe wrósł już w krajobraz sceny studenckiej. W ciągu 8 lat działalności Michał Łangowski wraz z przyjaciółmi dostarczył publiczności imponującą ilość lirycznych utworów, stanowiących dziś kanon gatunku piosenki turystycznej i poetyckiej. Cechy rozpoznawcze Ciszy to przede wszystkim bogaty zestaw instrumentów oraz teksty inspirowane twórczością poetów - Stachury, Leśmiana, Bellona. Tematem przewodnim utworów są miłość i góry.

Dom o Zielonych Progach to zespół dobrze już znany uczestnikom koncertów W górach. Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach. Zespół oprócz muzycznego udziału w sześciu kolejnych edycjach CD W górach , na których to można usłyszeć kilkadziesiąt autorskich piosenek, wydał także w ciągu kilku ostatnich lat trzy autorskie płyty. Pierwsza pt. Dom o Zielonych Progach, druga, która ukazała się 2 lata później, nosi tytuł JAM. W tym roku grupa obchodzi 10-lecie istnienia, z tej okazji ukazała się płyta koncertowa zatytułowana Tatika, są na niej znane już kompozycje zespołu w akustycznych aranżacjach, a także nowe piosenki, które nie były wcześniej rejestrowane.

Harmonogram koncertów:

Kielce , piątek 16 grudnia, godz. 18.00, Dom Środowisk Twórczych, Pałacyk im .T Zielińskiego, wystąpi Dom o Zielonych Progach

Łódź , sobota 17 grudnia, godz. 18.00, Sala Kinowa Politechniki Łódzkiej, koncert z okazji 30-lecia SKPB Łódź, zagrają Apolinary POlek, Cisza jak Ta, Dom o Zielonych Progach, koncert poprowadzi Bartłomiej Zgorzelski

Warszawa , niedziela 18 grudnia, godz. 18.30, Klub Stodoła, zagrają Apolinary POlek, Cisza jak Ta, Dom o Zielonych Progach, koncert poprowadzi Maciej Trojanowski

Olsztyn , poniedziałek 19 grudnia, godz. 18.00, CEiIK, zagrają Apolinary POlek, Cisza jak Ta, Dom o Zielonych Progach, koncert poprowadzi Maciej Trojanowski

Szczegóły na oficjalnej stronie imprezy.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.