I Festiwal Górskich Motywacji w Lublinie

W najbliższy weekend do Lublina zawitają popularni i lubiani wspinacze, podróżnicy oraz sportowcy. W dniach 4-5 października odbędzie się I Festiwal Górskich Motywacji. Zapraszamy na weekend pełen gór, wspinaczki i pasji podróżowania.

Dwa Festiwalowe dni zapowiadają się niezwykle interesująco. Już pierwszy dzień będzie okazją do spotkań z wybitnymi osobistościami: Piotrem Pustelnikem - znakomitym himalaistą, który jako trzeci Polak i 20. człowiek na świecie zdobył wszystkie ośmiotysięczniki, tzw. Koronę Himalajów i Karakorum, Karimem Hayatem - pakistańskim wspinaczem, przyjacielem polskich wypraw i uczestnikiem wielu najważniejszych ekspedycji w góry najwyższe.

W sobotę na Festiwalu pojawią się również dwie niezwykłe kobiety: Aleksandra Dzik - pierwsza Polka, która dokonała wejść na wszystkie pięć siedmiotysięczników b. ZSRR i Magdalena Sadłecka - członkini kadry narodowej w kolarstwie górskim. Wielokrotna medalistka, reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich Ateny 2004.

Niedziela, drugi dzień Festiwalu obfitować będzie w ciekawe prelekcje, min. "Himalaje dla każdego", "Paragon z podróży" czyli jak łatwo i tanio podróżować czy spotkanie nt. podróżowania z dziećmi w górskie zakątki świata.

Na zakończenie Festiwalu zapraszamy na spotkanie pokoleń z udziałem m.in. A. Dzik, J. Montusiewicza, P. Pustelnika oraz członków Klubu Wysokogórskiego Lublin.

Ważnym elementem wydarzenia będą zawody wspinaczkowe organizowane dla dzieci w wieku 7-15 lat. Wstęp na zawody jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.

Na Festiwal zapraszamy w najbliższy weekend 4-5 października do siedziby Targów Lublin, przy ulicy Dworcowej 11. Bilety w przedsprzedaży są dostępne na stronie: www.ekobilet.pl/targilublin .

Więcej informacji o Festiwalu i jego pełny program znajduje się na stronie: www.gory.targi.lublin.pl .

Zapraszają organizatorzy: Targi Lublin S.A. i Klub Wysokogórski Lublin.