Rusza Akademia Górska - edycja zimowa!

Tym razem możecie spróbować zimowych aktywności pod okiem górskich autorytetów m.in. Krzysztofa Wielickiego

Pierwsza, letnia edycja akademii cieszyła się wielkim zainteresowaniem - miejsca na warsztatach rozeszły się jak ciepłe bułeczki. W kwietniu odbędzie się edycja zimowa akademii.

Ideą projektu jest promocja bezpieczeństwa w górach i świadomej turystyki, a celem - organizacja praktycznych warsztatów z autorytetami z dziedziny górskiej: ratownikami TOPR i przewodnikami Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Wysokogórskich.

W Akademii może wziąć udział każdy interesujący się zimowymi aktywnościami górskimi, takimi jak turystyka, wspinaczka, narciarstwo wysokogórskie, freeride. Dodatkowo odbędą się warsztaty z zakresu bezpiecznego poruszania się zimą po górach, podstaw lawinoznawstwa, ratownictwa partnerskiego, aklimatyzacji, nawigacji, asekuracji i  wspinaczki lodowej.

Na mocny początek Krzysztof Wielicki w towarzystwie międzynarodowego przewodnika wysokogórskiego PSPW, poprowadzi szkolenie "Wstęp do turystyki wysokogórskiej". Odbędzie się ono w rejonie Kasprowego Wierchu.

Termin zimowej Akademii Górskiej: 12-13.04.2014

Miejsce: Tatry - rejon Kasprowego Wierchu, Hali Gąsienicowej Uczestnicy: miłośnicy sportów outdoorowych, turystyki i gór. Szczegółowy program: www.akademia-gorska.pl

Zapisy tutaj >>

Organizator: Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim Partnerzy strategiczni: Salewa, Dynafit, PZU, Tatrzański Park Narodowy, Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich Partnerzy: TOPR, Polskie Koleje Górskie, Lawinowe ABC