GoWake 2013. Wielkie pływanie w Marinie Domaniowskiej

W ten weekend Marinę Domaniowska odwiedziło 20 najlepszych polskich zawodników pływających na wakeboardzie za motorówką.

Pierwsze miejsce w kategorii Open Man ponownie wywalczył Karol Plewiński. Na drugim miejscu uplasował się Darek Wawer, a tuż za nim Irek Plewiński. W kategorii Open Woman najlepsza była Emilia Łopacka. Kolejne miejsca zdobyły Zofia Kobit i Aleksandra Gewald. Tegoroczna edycja to preludium do sierpniowych "Mistrzostw Europy w Wakeboardingu i Wakeskatingu", które odbędą się w Marinie Domaniowskiej.

Organizatorem zawodów w wakeboardzie były IMC Play wraz z Mariną Domaniowską i Radomskim Stowarzyszeniem Sportów Wodnych (RSSW). GoWake 2013 tradycyjnie odbył się w malowniczej miejscowości Konary nad Zalewem Domaniowskim. Impreza trwała od 5 do 7 lipca.

- To największy event wakebordowy w Polsce a impreza organizowana jest na poziomie mistrzostw Europy czy nawet mistrzostw świata - mówi Seweryn Majewski, czołowy polski komentator wakeboardowy.

- Kreacja tego eventu pozwala przybliżyć sylwetki najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców w tej dziedzinie, a młodzież w Polsce mamy naprawdę bardzo zdolną, głodną wyzwań i drzemie w niej ogromny potencjał - uważają organizatorzy spotkania. GoWake 2013 to niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć w jednym miejscu gigantów wakeboardu. Starannie wyselekcjonowani zawodnicy sprawią, że wydarzanie to pozostanie na długo w pamięci.

Pula nagród dla zawodników biorących udział w imprezie to 20 000 zł. Wśród nagród rzeczowych znalazły się takie produkty jak: profesjonalne kamery GoPro White i Black oraz sprzęt firmy Hewlett Packard. Wszystkie informacje dotyczące zawodów znajdują się na dedykowanej stronie www.gowake.pl , a aktualności związane z edycją 2013 na www.facebook.com/gowake .

WAKBOARDING- SPORT PEŁEN ADRENALINY

Wakeboarding to sport wodny, prężnie rozwijający się na świecie jak i w Polsce, który dzień po dniu zyskuje nowych pasjonatów. Jest na tyle powszechnie uprawiany, że został zaprezentowany wśród 8 dyscyplin sportu, ubiegających się o jedno wolne miejsce w programie Igrzysk 2020. Wakeboarding powstał z połączenia nart wodnych, snowboardingu i surfingu a polega na płynięciu na powierzchni wody przy pomocy specjalnej deski, trzymając się liny zaczepionej do łodzi lub wyciągu. Jak zacząć uprawiać ten sport? Darek Wawer, jeden z najlepszych polskich zawodników ma na to sposób - "Najważniejsze to po prostu pokochać ten sport. To jest moja pasja! Najpierw zajawka, a później wszystko inne. Najistotniejsze jest wyjście z wody, od tego się zaczyna cały wakeboard, potem musimy się nauczyć ustawiać w prawidłowej pozycji i zaczynamy naszą przygodę".

ZALEW DOMANIOWSKI

Zalew Domaniowski zwany też Domaniowskim Morzem to sztuczny zbiornik wodny zlokalizowany w dolinie rzeki Radomki w województwie mazowieckim. Powstał w latach 1996-2000 w wyniku spiętrzenia wody zaporą betonową w rejonie Domaniowa (lewy) i Konar (prawy brzeg). Powierzchnia jeziora to ok. 350 km?. Zawody odbyły się w Marinie Domaniowskiej, która jest mekką wakeboardingu za motorówką w Europe- www.marinadomaniowska.pl

FLYBOARD NA GOWAKE

Podczas zawodów GoWake 2013 odbył się również pokaz stosunkowo nowej konkurencji -Fly Board. Jest to urządzenie zasilane strumieniem wody, dzięki czemu człowiek unoszony jest w górę na wysokość nawet 8 metrów. Flyboard jest ostatnim dziełem Franky'ego Zapaty, który pochodzi z Marsylii i jest mistrzem świata w Jet-Ski. Jako zapaleniec sportów ekstremalnych postanowił poszukać nowych, mocnych wrażeń... i tak rozpoczęła się jego droga wynalazcy.