GoWake 2013. 30 najlepszych zawodników z Europy nad Zalewem Domaniowskim

30 najlepszych zawodników z Polski i Europy rywalizujących na wakeboardzie za motorówką, pierwsze zawody z udziałem kobiet i ponad 4500 widzów - tak było podczas ubiegłorocznej edycji GoWake. Kolejna odsłona imprezy już w najbliższy piątek, 5 lipca 2013 r. w Konarach nad Zalewem Domaniowskim, w powiecie radomskim. Tegoroczna edycja to preludium do sierpniowych ?Mistrzostw Europy w Wakeboardingu i Wakeskatingu?, które odbędą się w Marinie Domaniowskiej.

Organizatorzy konkursu wakeboard IMC Play wraz z Mariną Domaniowską i Radomskim Stowarzyszeniem Sportów Wodnych (RSSW) zapraszają do udziału wszystkich fanów sportów wodnych. GoWake 2013 tradycyjnie odbędzie się w malowniczej miejscowości Konary nad Zalewem Domaniowskim. Impreza rozpoczyna się 5 lipca i potrwa do niedzieli - 7 lipca.

- To największy event wakebordowy w Polsce a impreza organizowana jest na poziomie mistrzostw Europy czy nawet mistrzostw świata - mówi Seweryn Majewski, czołowy polski komentator wakeboardowy.

Impreza GoWake jest wspaniałą okazją do stworzenia tak dużego wydarzenia promującego sporty wodne w Polsce i dającą szansę sprawdzić się naszym rodzimym zawodnikom. - Kreacja tego eventu pozwala przybliżyć sylwetki najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców w tej dziedzinie, a młodzież w Polsce mamy na prawdę bardzo zdolną, głodną wyzwań i drzemie w niej ogromny potencjał - uważają organizatorzy spotkania. GoWake 2013 to niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć w jednym miejscu gigantów wakeboardu. Starannie wyselekcjonowani zawodnicy sprawią, że wydarzanie to pozostanie na długo w pamięci.

Pula nagród dla zawodników biorących udział w imprezie to 20 000 zł. Wśród nagród rzeczowych znalazły się takie produkty jak: profesjonalne kamery GoPro White i Black oraz sprzęt firmy Hewlett Packard. Wszystkie informacje dotyczące zawodów znajdują się na dedykowanej stronie  www.gowake.pl , a aktualności związane z edycją 2013 na  www.facebook.com/gowake .

Nadal prowadzone są zapisy na GoWake 2013. By zgłosić chęć uczestnictwa należy wejść w następujący link:  http://pl.youcanwake.com/zawody/gowake-2013/ .

WAKBOARDING- SPORT PEŁEN ADRENALINY

Wakeboarding to sport wodny, prężnie rozwijający się na świecie jak i w Polsce, który dzień po dniu zyskuje nowych pasjonatów. Jest na tyle powszechnie uprawiany, że jako może zadebiutować jako nowa dyscyplina sportowa na Igrzyskach Olimpijskich w 2020 roku. Wakeboarding powstał z połączenia nart wodnych, snowboardingu i surfingu a polega na płynięciu na powierzchni wody przy pomocy specjalnej deski, trzymając się liny zaczepionej do łodzi lub wyciągu. Jak zacząć uprawiać ten sport? Darek Wawer, jeden z najlepszych polskich zawodników ma na to sposób.

- Najważniejsze to po prostu pokochać ten sport. To jest moja pasja! Najpierw zajawka, a później wszystko inne. Najistotniejsze jest wyjście z wody, od tego się zaczyna cały wakeboard, potem musimy się nauczyć ustawiać w prawidłowej pozycji i zaczynamy naszą przygodę - mówi Wawer.

ZALEW DOMANIOWSKI

Zalew Domaniowski zwany też Domaniowskim Morzem to sztuczny zbiornik wodny zlokalizowany w dolinie Radomki w województwie mazowieckim. Powstał w latach 1996-2000 w wyniku spiętrzenia wody zaporą betonową w rejonie Domaniowa (lewy) i Konar (prawy brzeg). Powierzchnia jeziora to ok. 350 km?. Zawody odbywają się w Marinie Domaniowskiej, która jest mekką wakeboardingu w Europe -  www.marinadomaniowska.pl

ZAWODNICY NA GOWAKE 2013

W zawodach weźmie udział czołówka polskich wakeboarderów. Wśród nich znajdzie się aktualny mistrz Polski i zwycięzca zeszłorocznej edycji zawodów w Marinie Domaniowskiej Karol Plewiński oraz Darek Wawer , zeszłoroczny brązowy medalista mistrzostw Polski i GoWake. Podczas zawodów nie zabraknie pokazów najlepszych zawodników na świecie.

FLYBOARD NA GOWAKE

To kolejna atrakcja zawodów nad Zalewem Domaniowskim. FlyBoard to urządzenie zasilane strumieniem wody, dzięki czemu człowiek unoszony jest w górę na wysokość nawet 8 metrów. Flyboard jest ostatnim dziełem Franky'ego Zapaty, który pochodzi z Marsylii i jest mistrzem świata w Jet-Ski. Jako zapaleniec sportów ekstremalnych postanowił poszukać nowych, mocnych wrażeń... i tak rozpoczęła się jego droga wynalazcy. Najnowsza konstrukcja Franky'ego Zapaty gwarantuje mocną dawkę wrażeń nie tylko osobie, która nią steruje, ale również obserwatorom. Ten widok naprawdę zapiera dech w piersiach! Zapraszamy by zobaczyć Frankiego Zapate w akcji - tylko w dniach 6-7 lipca nad Zalewem Domaniowskim podczas GoWake2013.