Festiwal Górski Wondół Challenge 2013. Polarnictwo i nie tylko

Festiwal Górski Wondół Challenge po raz czwarty zgromadzi miłośników przygód i różnych form aktywności. Każdego roku, festiwalowi towarzyszy inna myśl przewodnia - w tej edycji będzie to POLARNICTWO. Festiwal Górski Wondół Challenge po raz czwarty zgromadzi miłośników przygód i różnych form aktywności! Każdemu roku, festiwalowi towarzyszy inna myśl przewodnia - w tej edycji będzie to POLARNICTWO

Zaprezentowany będzie szereg filmów, wystaw zdjęć i prezentacji o tej tematyce, a gościć będą między innymi: Wojtek Moskal, legenda polskiego polarnictwa, Grzegorz Burzyński Mistrz Europy w wyścigach psich zaprzęgów w warunkach śnieżnych oraz kpt. Marta Sziłajtis i Anna Janik - przedstawicielki ekspedycji żeglarskiej, jachtem dookoła Skandynawii.

Dzięki wystawie zdjęć Mateusza Moskalika uczestnicy festiwalu poznają bliżej faunę Spitsbergenu, a fotografie Agnieszki Rasińskiej przybliżą krajobrazy Norwegii. Oprócz tradycyjnych fotografii, na sali wystawowej będzie można zobaczyć również pokazy fotografii cyfrowej, a wśród nich gratkę dla globtroterów: relację Krzysztofa Wojtery z jego podroży dookoła świata.

Pamiętając jednak, że Wondół Challenge to festiwal górski nie zabraknie spotkań z himalaistami i wspinaczami skalnymi. Gośćmi będą twórca projektu Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015 Artur Hajzer, najlepsza polska himalaistka Kinga Baranowska oraz wybitny polski wspinacz skalny Adam Pustelnik. Dla miłośników aktywnego wypoczynku zaprezentowany będzie specjalny blok, w którym znajdziecie wszystko o freeride i freeskiing.

Jak co roku pokazane zostaną najnowsze filmy z kanadyjskiego Banff Mountain Film Festival, który jest stałym partnerem festiwalu, oraz filmy wyprodukowane przez Tatrzański Park Narodowy, w tym filmy nakręcone w ramach akcji "Lawinowe ABC".

Dzięki współpracy z GOPR każdy będzie mógł wziąć udział w szkoleniu medycznym i pokazie sprzętu oraz technik ratowniczych. Jako, że Festiwal Górski Wondół Challenge jest miejscem przyjaznym rodzinom, na dzieci czekać będzie wiele atrakcji w festiwalowym przedszkolu. Tradycyjnie już, w trakcie festiwalu odbędzie się RMD Winter Run - bieg na Klimczok.

Gliwice 1 marca 2013 r (piątek) - Centrum Edukacyjno Kongresowe Politechniki Śląskiej

Szczyrk 2-3 marca 2013 r (sobota/niedziela) - hotel Orle Gniazdo

Szczegóły na www.wondol-challenge.pl