Festiwal Górski Wondół Challenge 2013

Pełną parą ruszyły przygotowania do Festiwalu Górskiego Wondół Challenge, który po raz czwarty zgromadzi miłośników przygód i różnych form aktywności. Corocznie festiwalowi towarzyszy inna myśl przewodnia - w tej edycji będzie to POLARNICTWO.

Zaprezentowanych będzie szereg świetnych filmów, wystaw zdjęć i prezentacji o tej tematyce, gościć będą między innymi: Wojtek Moskal, legenda polskiego polarnictwa, Grzegorz Burzyński Mistrz Europy w wyścigach psich zaprzęgów w warunkach śnieżnych oraz kpt. Marta Sziłajtis i Anna Janik - przedstawicielki ekspedycji żeglarskiej jachtem dookoła Skandynawii. Dzięki wystawie zdjęć Mateusza Moskalika poznacie bliżej faunę Spitsbergenu, a fotografie Agnieszki Rasińskiej przybliżą Wam krajobrazy Norwegii.

Pamiętając jednak, że Wondół Challenge to festiwal górski nie zabraknie spotkań z himalaistami i wspinaczami skalnymi. Gośćmi będą: twórca projektu Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015 Artur Hajzer, legenda polskiego himalaizmu Maciej Berbeka oraz najlepszy polski wspinacz skalny Adam Pustelnik.

Jak co roku zaprezentowane będą najnowsze filmy z kanadyjskiego Banff Mountain Film Festival, który jest stałym partnerem festiwalu. Dzięki współpracy z GOPR każdy będzie mógł wziąć udział w szkolenia medycznym i pokazie sprzętu ratowniczego oraz technik ratowniczych. Jako, że Festiwal Górski Wondół Challenge jest miejscem przyjaznym rodzinom, na dzieci czekać będzie wiele atrakcji w festiwalowym przedszkolu.

Tradycyjnie już, w trakcie festiwalu odbędzie się RMD Winter Run - bieg na Klimczok.

Gliwice 1 marca 2013 r (piątek) - Centrum Edukacyjno Kongresowe Politechniki Śląskiej

Szczyrk 2-3 marca 2013 r (sobota/niedziela) - hotel Orle Gniazdo

Szczegóły na www.wondol-challenge.pl