2 Sports Film Festival 360

30 filmów pełnometrażowych i ponad 150 godzin krótkich form zostanie zaprezentowanych na 2 SPORTS FILM FESTIVAL 360 , który odbędzie się na przełomie listopada i grudnia br w Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu. Festiwalowi towarzyszyć będą spotkania, prelekcje i wystawy w jednym z 3 miast.

Całość promuje misję wydawnictwa 360 stopni: przełamywania własnych słabości w obliczu zagrożenia, budowaniu tożsamości w zderzeniu z doświadczeniem skrajnym. Wśród 30 filmów pełnometrażowych widzowie nagrodzą najlepszą ich zdaniem produkcję nagrodą publiczności, a krótkie rodzime i zagraniczne formy doczekają się nagród celowych przyznanych przez sponsorów festiwalu. Te produkcje będzie można obejrzeć we współpracujących z kinami kawiarniach festiwalu.

W Warszawie 2 SPORTS FILM FESTIVAL 360 gościć będzie Ukryte Miasto i Południk Zero.

Po raz pierwszy w Polsce na Festiwalu zostaną pokazane takie filmy, jak Zaginiony  (The Wildest Dream) o odnalezieniu ciała George'a Mallory'ego na stoku Everestu i Niepokonani (Undefeated ) o amerykańskiej drużynie futbolowej, laureat Oscara 2012 dla najlepszego filmu dokumentalnego. Ponadto w programie znajdą się: Uczeń czarnoksiężnika - pierwszy pełnometrażowy film z udziałem Adama Ondry, najbardziej obiecującego wspinacza młodego pokolenia, dwukrotnego laureata IFSC Youth World Championship; a także Ballplayer Pelotero , Breathe , Buck , Najszybszy , Hood to Coast , Speed and Angels , More Than a Honey , The Elephant in the Living Room .

W programie znajdą się również: nagrodzony na festiwalu w Cannes Tyson , retrospektywa Jona Dunhama , premiera filmu Verny Van Schaik i jej autobiograficznej książki "Zanurzona" . Specjalną sekcją festiwalową będą TATRY GÓRĄ - ekologiczny blok filmowy pod patronatem Ministra Ochrony Środowiska i Tatrzańskiego Parku Narodowego. Złoży się na niego 7 nigdy nie pokazywanych w Polsce filmów. Spotkania i panele współorganizuje Tatrzański Park Narodowy. Obok TATRY GÓRĄ w sekcji SPORT BEZ FIKCJI na 2 SPORTS FILM FESTVAL 360 pokazane zostaną dokumenty wyprodukowane przez Canal Plus Polska m.in. premierowo Morderczy Bieg o najtrudniejszym biegu przełajowym w Europie z metą w Chamonix.

Od początku października rusza rozbieg festiwalu - w festiwalowych klubach w 3 miastach będzie można zobaczyć wybrane tytuły z katalogu 360 Stopni. Po każdym pokazie odbędzie się dyskusja z udziałem gości.

Organizatorami festiwalu są: MAYFLY SP. Z O. O., dystrybutor filmowy z 10-letnią tradycją, wyrosły z rozpowszechniania klasyki filmowej, obecnie rozporządzający prawami do dzieł w 5 seriach wydawniczych oraz 360 STOPNI, seria wydawnicza książkowo-filmowa, w ramach której od 2008 r. organizowane są festiwale, przeglądy, spotkania, premiery i wydarzenia poświęcone sportom ekstremalnym.

Pierwsza edycja Festiwalu w maju 2008 r. zgromadziła ponad 12 tysięcy widzów. Po 4 latach od tamtej pory nad imprezą patronat objęła prezydent miasta stołecznego Warszawy.

Konkurs "GoPro Extreme Sports" w ramach 2 SPORTS FILM FESTIVAL

Wspinasz się po górach, nurkujesz lub jeździsz na nartach albo snowboardzie? A może kręcą Cię motocykle? Jeśli sporty ekstremalne - tak jak nam - są Ci szczególnie bliskie, to 2 SPORTS FILM FESTIVAL jest idealnym miejscem, abyś podzielił się z innymi swoimi doświadczeniami.

Zgłoś się do nas z krótkometrażowymi nagraniami bez względu na to, czy są to filmy amatorskie, czy profesjonalne. Dla nas liczy się przede wszystkim człowiek i historia, którą ma do opowiedzenia. Przesłane nagrania będą pokazywane w naszych klubach festiwalowych. Dodatkowo filmy wezmą udział w konkursie, w którym na zwycięzców czekają cenne nagrody ufundowane przez GoPro , m.in. wysokiej jakości kamera GoPro HD Hero z akcesoriami .

Dołącz do nas! Niech każdy pozna Twoją pasję! Regulamin i kartę zgłoszeń znajdziesz na naszej stronie festiwalowej festival.360stopni.org w zakładce zgłoszenia . Na Twoje filmy czekamy do 16 listopada 2012 roku . Filmy z kartą zgłoszeniową prześlij na adres Mayfly Sp. z o.o. , ul. Pasteura 4/6 m. 54, 02-093 Warszawa, bądź na e-mail: michal_kosinski@mayfly.pl

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.