Zgłoś film do konkursu na 10. Krakowskim Festiwalu Górskim

12 listopada mija termin nadsyłania filmów do Konkursu Filmu Polskiego na 10. Krakowskim Festiwalu Górskim. Impreza odbędzie się między 7 a 9 grudnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

KFG już w grudniu! Weź udział w imprezie i podyskutuj na Facebooku

W tym roku podczas Konkursu Filmu Polskiego organizatorzy przygotowali dwie nowości. Specjalna, dodatkowa nagroda ufundowana zostanie dla najlepszego polskiego filmu stricte wspinaczkowego. Co więcej, dwa filmy polskie wybrane do konkursu międzynarodowego będą mogły wystartować również w Konkursie Filmu Polskiego, co nie było możliwe w ubiegłym roku.

- W ciągu trzech dni w Krakowie gościć będzie wielki alpinistyczny świat. A w nim wybitne górskie osobowości, podróżnicy, świetni fotograficy, pokazy filmowe i multimedialne, prelekcje, dyskusje, zawody sportowe, interaktywne warsztaty oraz wykłady.

Na scenie festiwalowej wystąpi światowa i polska czołówka himalaistów, wspinaczy wielkościanowych i sportowych. Na festiwalowym ekranie pojawią się filmy górskie z najwyższej, światowej półki. Miłośnicy filmu górskiego będą mogli również śledzić zacięty wyścig w konkursie filmu międzynarodowego o Grand Prix KFG 2012.

Festiwal Krakowski to również wystawy czołowych polskich fotografików z dziedziny gór i alpinizmu, gorące dyskusje o ekologii, zasadach bezpieczeństwa i wspinania w górach. W tym roku również będzie można uczestniczyć w interaktywnych kursach lawinowych oraz panelach dotyczących zasadom bezpiecznego poruszania się po górach.

Nie zabraknie również emocji sportowych. W czasie Festiwalu rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w Boulderingu. Bardzo istotnym, cieszącym się popularnością wśród naszych goście, elementem 10. KFG będą również targi sprzętu i odzieży outdoorowe - zapowiadają dyrektorzy festiwalu Wojciech Słowakiewicz i Piotr Turkot.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu.