W górach wciąż słychać wołanie. VIII wydanie książki Michała Jagiełły

Książka Michała Jagiełło "Wołanie w górach" doczekała się już ósmego wydania. Z tej okazji już w piątek 25 maja o godz. 18.00 w Dworcu Tatrzańskim przy zakopiańskich Krupówkach odbędzie się spotkanie z autorem.

Dołącz do nas na Facebooku

Książka "Wołanie w górach", której pierwsze wydanie ukazało się w 1979 roku to barwna opowieść o akcjach ratowniczych prowadzonych w polskich Tatrach od czasu powstania pogotowia ratunkowego w 1909 roku. Publikacja oparta jest m.in. o materiał z oficjalnej Księgi Wypraw TOPR.

- "Wołanie w górach" to książka faktograficzna i w pewnym sensie dydaktyczna, co potwierdza wielu Czytelników, z którymi mam okazję rozmawiać czy to w Tatrach, czy poza górami. Jest to jednak chwilami moja osobista wypowiedź o tej szczególnej formie kultury, jaką jest potrzeba bywania w górach. I właśnie realizacja tej wewnętrznej, duchowej, w niektórych przypadkach egzystencjalnej wręcz potrzeby jest dla mnie swoistą formą kultury, a nawet jakiegoś rodzaju działalności twórczej - mówił Michał Jagiełło.

Michał Jagiełło jest taternikiem, alpinistą. Od 1964 do 1974 roku był ratownikiem TOPR-u, a między 1972 a 1974 rokiem pełnił funkcję naczelnika Grupy Tatrzańskiej GOPR-u. W 2009 roku za zasługi dla rozwoju ratownictwa górskiego został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.