"Pepek świata. Z dzieckiem w drodze": podróżuj z pociechami

Czy w Tuszetii można kupić jednorazowe pieluchy? Ile świerszczy powinno się znaleźć w zbilansowanej diecie dziecka? Jak z przyczepki rowerowej zrobić suszarkę? Jak wyleczyć ospę w Wietnamie i nauczyć pociechy ułamków na Fidżi. Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w książce Anny Kuziemskiej "Pępek świata. Z dzieckiem w drodze", która ukazała się 9 maja nakładem wydawnictwa National Geographic.

Dołącz do nas na Facebooku

"Pępek świata. Z dzieckiem w drodze" to zbiór kilkunastu wywiadów z rodzicami, dla których wyprawy w najdalsze zakątki globu z dzieckiem, często nie jednym, ale dwojgiem lub trojgiem, stały się niezastąpionym sposobem spędzania wspólnego czasu, a niekiedy nawet - pomysłem na życie.

Bohaterowie książki nie wahali się zabrać niemowlęcia w podróż dookoła świata i na kaukaskie bezdroża, wędrować z przedszkolakiem przez peruwiańską dżunglę czy po tybetańskich klasztorach. Dotarli do Mongolii, Namibii i na Galapagos.

"Pępek świata..." to opowieść o szaleństwie, które nie pozwala im usiedzieć w domu lub podrzucić potomka dziadkom, niezliczonych przygodach w drodze, zaletach i wadach rodzinnego podróżowania.

Niezwykłym historiom towarzyszą komentarze ekspertów: zdobywcy biegunów Marka Kamińskiego, psycholog prof. dr hab. Anny Brzezińskiej oraz dr Agnieszki Wroczyńskiej, specjalistki w zakresie medycyny podróży.

Autorka Anna Kuziemska pierwszą podróż z rodzicami odbyła w wieku trzech miesięcy. Z mężem Marcinem przemierza świat, od Przylądka Roca po Koh Phangan, w poszukiwaniu zapierających dech w piersiach widoków i pysznego jedzenia. Filozof i psycholog z wykształcenia, na co dzień redaktorka i dziennikarka. Mama Franka, który w pierwszych latach życia spenetrował wąwozy Krety, doliny Kapadocji i robił babki na Saharze, oraz Lilki, która przez dziewięć miesięcy pisała z nią tę książkę.

Copyright © Agora SA