Every Board Festival: święto każdej deski

Kiteboard, wakeboard, longboard, skyboard, windskate, pokazy, konkursy, szkolenia. Tak zapowiada się Every Board Festival, zawody w ponad 20. dyscyplinach związanych z deską. Pierwsza tego typu impreza w Europie odbędzie się między 20 a 22 kwietnia w Karpaczu.

Dołącz do nas na Facebooku

Pomysł zorganizowania festiwalu zrodził się w głowie Jakuba "Futka" Futerhendlera, pasjonata wszelkiego rodzaju desek, instruktora snowboardu. 22 kwietnia ubiegłego roku chłopak zginął w wypadku mając zaledwie 20 lat. Impreza zostanie zorganizowana, by uczcić pamięć wszystkich tych, którzy zginęli uprawiając sporty ekstremalne. Będzie to pierwszy tego typu festiwal w Europie.

Trickboard

Na imprezie nie zabraknie zmagań na torze skimboardowym i wakeboardowym, rynnie wodnej i rampie do skateboardu. Będzie można zobaczyć skoki z deską ze spadochronem, a także jazdę na deskach po ogromnych wydmach. Mieszanka żywiołów - woda i śnieg, wydmy i góry, niebo i ziemia.

Freebord

W festiwalu udział wezmą czołowi polscy zawodnicy we wszystkich dyscyplinach deskowych. Swój start zapowiedzieli m.in. snowboardzista Michał Ligocki oraz kitesurferzy Asia Litwin i Victor Borsuk.

Jak zapowiadają organizatorzy, podczas imprezy możemy się spodziewać pierwszych Mistrzostw Polski we Freebordzie, czy pierwszego Pucharu Polski w Mountainboardingu.

Na festiwalu nie zabraknie też warsztatów pod okiem ratowników TOPR i GOPR, pokazów ratownictwa medycznego oraz spotkań z trenerami sportów ekstremalnych.

Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie imprezy.