The North Face Kalymnos Climbing Festival. Piotr Schab szósty

W dniach 10-13 października na malowniczej greckiej wyspie Kalymnos odbyła się druga edycja The North Face® Kalymnos Climbing Festival. Szóste miejsce w kategorii PROject zajął Piotr Schab.

Podobnie jak w zeszłym roku zawody odbyły się w kategoriach: PROject, OPEN oraz BIG maraton. Wśród zawodników zaproszonych do udziału w rywalizacji na najwyższym poziomie znaleźli się: James Pearson (UK), Caroline Ciavaldini (FRA) Daniel Woods (USA), Alexander Megos (GER), Gabriele Moroni (ITA), Kilian Fishhuber (AUT), Anna Stohr (AUT), Barbara Zangerl (AUT), Melissa Le Neve (FRA), Klemens Becan (SLO), Silvio Reffo (ITA), Nina Caprez (SWI), Matilda Soderlund (SWE), Alizee Dufraisse (FRA) oraz Sasha Digiulian (USA). W tym doborowym towarzystwie swoich sił próbował również reprezentujący Polskę Piotr Schab.

Założeniem kategorii PROject była rywalizacja na specjalnie przygotowanych czterech drogach. Zwyciężył rewelacyjny w tym roku Niemiec Alexander Megos, który trzy pierwsze drogi pokonał w pierwszych próbach, a ostatnią za drugim podejściem. Schabowi udało się zrobić dwie drogi, co dało mu szóste miejsce.

WynikiWyniki http://www.thenorthfacejournal.com/category/kalymnos/

Jednym z ciekawszych wydarzeń towarzyszących festiwalowi była premiera filmu "Baffin Island", w której udział wzięli jego główni bohaterowie - Hansjoerg Auer (AUT) oraz bracia Iker i Eneko Pou (ESP). Wieczory urozmaiciły także spotkania z cyklu Storry Teller, w ramach których znani wspinacze opowiedzieli o swoich wyprawach i zrealizowanych projektach. The North Face? Kalymnos Climbing Festival zakończyła tradycyjna grecka kolacja i wielka impreza na świeżym powietrzu.

Więcej informacji o zawodach i wszystykie wyniki na stronie imprezy The North Face? Kalymnos Climbing Festival