Kalymnos Climbing Festival: wrażenia zawodników [WIDEO]

Sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie, 72 godziny wspinaczki w gronie światowej czołówki zawodników. To Kalymnos Climbing Festival. Impreza odbyła się między 26 a 30 września w Grecji. - To najlepsze zawody w jakich brałem udział!- podsumował uczestnik Alexander Megos.

Kalymnos Climbing Festival! Podyskutuj o imprezie na Facebooku

Największe emocje towarzyszyły z pewnością zmaganiom w konkurencji PROject. Po trzy z czterech konkursowych dróg pokonali Yuji Hirayama i Caroline Ciavaldini z teamu The North Face oraz Alexander Megos, Michael Fuselier, Nicholas Favresse, Gabriele Moroni i Melissa Le Neve. To właśnie oni podzielili między sobą 5000 euro. Kolejne 5000 euro powędrowało do najlepszych pań. Poza Ciavaldini i Le Neve nagrodzone zostały Anna Stöhr, Barbara Zangerl i Anna Nikoushkina.

W BIG Marathon z drogami o trudności od 7a+ do 8a najsilniejszą parą mieszaną byli Hiszpanie Teresa Troya Gil i Iris Matamoros Quero. W kategorii mężczyzn zwyciężyli Rosjanie Vladimir Starstev i Stanislav Poplavski.

- Każdy wspinacz powinien tu przyjechać i doświadczyć niesamowitej atmosfery tego festiwalu. Jest naprawdę wyjątkowy! - podsumował Yuji Hirayama.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.