Adidas ROCKSTARS: boulderowe zmagania w rytm muzyki

Boulderowe zmagania na najwyższym poziomie, światowa czołówka zawodników. To właśnie impreza adidas ROCKSTARS. Najlepsi wspinacze zmierzą się już między 10 a 11 sierpnia w Stuttgarcie w Niemczech.

Dołącz do nas na Facebooku

Mistrzowie boulderingu

adidas ROCKSTARS 2011 Finaładidas ROCKSTARS 2011 Finał Fot.: Adidas-rockstars.com

Swój udział w imprezie zapowiedzieli m.in. Dmitry Sharafutdinov (Rosja) - aktualny mistrz świata i zeszłoroczny zwycięzca,  Sasha DiGiulian (USA) - aktualna mistrzyni świata w kombinacji, Akiyo Noguchi (Japonia) - dwukrotna mistrzyni świata w boulderingu oraz Rustam Gelmanov (Rosja), Juliane Wurm (Niemcy), Guillaume Glairon Mondet (Francja), Alex Puccio (USA), Alexey Rubstov (Rosja), Katharina Saurwein (Austria), Jonas Baumann (Niemcy) i Mélissa Le Nevé (Francja).

Kwalifikacje

adidas ROCKSTARS 2011 Finaładidas ROCKSTARS 2011 Finał Fot.: Adidas-rockstars.com

Do udziału w zawodach zaproszonych zostało 70 wspinaczy - 40 chłopaków i 30 dziewczyn. Z tej grupy około 40 zawodników awansuje do półfinałów - 20 kobiet i 20 mężczyzn. Natomiast w finale zmierzy się 6 najlepszych i to spośród nich wytypowane zostaną dwójki, które rywalizować będą w super finale. - Jego formuła przewiduje jednoczesny start dwójki walczących o końcową wygraną. Nie będą się widzieć, ale będą słyszeć reakcje publiczności. Najszybszy zawodnik i najszybsza zawodniczka finału zostaną zwycięzcami adidas ROCKSTARS 2012 - mówią organizatorzy.

 

Dla amatorów

Podczas adidas ROCKSTARS sprawdzić się będą mogli również amatorzy. 100 zawodników 10 sierpnia zmierzy się w GORE-TEX Be a Rockstar.- Do ich dyspozycji będzie osiem różnych problemów boulderowych. Śmiałków,  którzy wystąpią w "GORE-TEX Be a Rockstar" motywować będą: DJ podczas niepowtarzalnego jam session oraz szansa wygrania dzikiej karty na zawody dla profesjonalistów. Ponadto trzech najlepszych zawodników i trzy najlepsze zawodniczki wezmą udział w sobotnim finale. Zmierzą się z tymi samym problemami, co gwiazdy boulderingu zaproszone na adidas ROCKSTARS 2012 - informują organizatorzy.

adidas ROCKSTARS 2011 Finaładidas ROCKSTARS 2011 Finał Fot.: Adidas-rockstars.com

Muzyczne show

Adidas ROCKSTARS to nie tylko boulderowe zmagania. To także święto muzyki. Podczas finału GORE-TEX Be a Rockstar  wystąpi absolutna czołówka beatboxerów, w tym m.in. Robeat, najpopularniejszy niemiecki beatboxer. Zaraz po nim zaprezentuje się austriacki zespół The Beth Edges, który będzie wspierany przez szwajcarską kapelę rockową Sideburn. Kulminacyjnym momentem muzycznego show ma być muzyczna bitwa Myspace. Podczas niej zmierzą się: zespół, beatboxer i DJ.

adidas ROCKSTARS 2011 Finaładidas ROCKSTARS 2011 Finał Fot.: Adidas-rockstars.com

Wspinaczka na najwyższym poziomie i beatbox show już w sierpniu w Porsche Arenie w niemiecki Stuttgarcie.

Więcej informacji o zawodach adidas ROCKSTARS można znaleźć TUTAJ.