Bloco Open, czyli boulderowe zmagania

Do pokonania mają 25 baldów w formule flash. Szóstka, która zrobi to najlepiej, zmierzy się w finale. Bloco Open, czyli największe boulderowe zawody w Warszawie, startują w sobotę 25 lutego.

Co zrobić, by wziąć udział

Ci, którzy chcą wystartować w zawodach, muszą zarejestrować się na oficjalnej stronie imprezy! Zgłoszenia internetowe można wysyłać do 24 lutego! W zawodach może uczestniczyć każdy, kto ukończył 15 lat. Opłata startowa wynosi 40 złotych.

Przebieg wspinaczkowych zmagań

Początkowo wspinacze spróbują swoich sił w eliminacjach. Zawodnicy będą mięli do pokonania 25 baldów w formule flash, które ułożą Tomek Oleksy i Kuba Ziółkowski.

I grupa 9:00-10:40 II grupa 10:50-12:30 III grupa 12:40-14:20 IV grupa 14:30-16:10 V grupa 16:20-18:00

Najlepszych sześciu zawodników przejdzie do finału. Wspinacze będą mieli do pokonania 4 baldy. Zmagania finalistów odbędą się między 19.30 a 21.00.

Bouldering, co to jest

Bouldering to rodzaj wspinaczki po niskich blokach skalnych, bez użycia sprzętu wspinaczkowego, tzn. lin, czy ekspresów. Jako rodzaj asekuracji stosuje się tzw. crashpady, czyli ułożone przy ścianie grube materace, na które w razie odpadnięcia upada wspinacz. Dla bezpieczeństwa, wspinacz jest dodatkowo spottowany, czyli asekurowany przez partnera, który rękami ochrania plecy i głowę wspinacza i "podtrzymuje" go w razie odpadnięcia od ściany.

Kilian Fischhuber : bouldering w Afryce

Bouldering polega na pokonaniu drogi przy często małej liczbie ruchów, które zazwyczaj wymagają nie tylko techniki, ale też dużej siły. Ten rodzaj wspinaczki często odbywa się w przewieszeniu, co oznacza, że drogi boulderowe, choć krótkie, odznaczają się zazwyczaj dużym stopniem trudności.

Zawody Bloco Open odbędą się w Warszawie przy ul. Zgrupowania Kampinos 3.

Dołącz do nas na Facebooku