WinterCamp, czyli bezpieczeństwo w górach

Bezpieczne poruszanie się w górach, ciekawe szkolenia, pokazy, prelekcje i wyjątkowi goście. To właśnie WinterCamp, czyli zimowy biwak szkoleniowy. Impreza już w lutym w schronisku na Turbaczu w Gorcach!

Dołącz do nas na Facebooku

- Biwak zimowy WinterCamp to jedno z tych działań Polish Outdoor Group, które ma na celu promocję szeroko pojętego outdooru, ale w tym przypadku, to także inspiracja do ciekawego i pełnego przygód życia - zachęca Maciej Przywecki, przedstawiciel stowarzyszenia Polish Group Outdoor, organizatora imprezy.

WinterCamp, czyli biwakuj z głową

WinterCamp 2012 to już trzecia edycja szkoleń zimowych. Podczas imprezy profesjonalna kadra, m.in. ratownicy GOPR, poprowadzą kursy lawinowe i medyczne. Odbędą się również warsztaty, podczas których uczestnicy dowiedzą się jak bezpiecznie biwakować zimą w górach, także w razie nieplanowanego noclegu. Prowadzący szkolenia wskażą na co zwrócić uwagę przy dobieraniu sprzętu oraz jak używać GPS w terenie. Pokażą także jak sprawić, by chodzenie w głębokim śniegu stało się przyjemne, dzięki używaniu rakiet śnieżnych.

- WinterCamp przeznaczony jest zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z turystyką zimową oraz dla tych, którzy chcą nabytą już wiedzę powtórzyć pod okiem specjalistów. Nasza kadra to osoby, które na co dzień pracują w górach lub z pasją wędrują, podróżują lub wspinają się w trudnych zimowych warunkach, niemal na całym świecie.

Naszym celem jest, aby osoby, które ukończą WinterCamp czuły się w górach pewnie i bezpiecznie. Przekazana wiedza i umiejętności mają ułatwić, ale także zachęcić do aktywnej i rozsądnej turystyki zimowej. W końcu chodzi o to, żebyś się dobrze bawił i zawsze wracał do domu cały i zdrowy - podkreślają organizatorzy.

Na bieguny i w Himalaje, czyli wyjątkowi goście

WitnerCamp to nie tylko kursy, warsztaty i szkolenia. To także okazja, by spotkać wyjątkowych gości głodnych przygód. O swoich wyprawach opowiedzą wybitny himalaista Piotr Pustelnik oraz podróżnik Janek Mela.

Piotr Pustelnik

Piotr Pustelnik jako trzeci w historii Polak, po Jerzym Kukuczce i Krzysztofie Wielickim, zdobył wszystkie 14 ośmiotysięczników. Zwieńczeniem Korony Himalajów była Annapurna. Na wierzchołku stanął 27 kwietnia 2010 r. o 13.45 czasu lokalnego. Pustelnik najwyższe góry świata zdobywał przez 20 lat.

Janek Mela

Janek Mela jest najmłodszym w historii zdobywcą obu biegunów w ciągu jednego roku. Jest jednocześnie pierwszym niepełnosprawnym człowiekiem na świecie, który dokonał tego wyczynu.

Profesjonalne szkolenia, wyjątkowi goście, interesujące prelekcje, a także emocjonujące pokazy psich zaprzęgów i gry terenowe. Tak zapowiada się WinterCamp 2012! Zapraszamy między 10 a 12 lutego do schroniska na Turbaczu w Gorcach.

Więcej informacji na oficjalnej stronie imprezy.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.