Maciej Rutkowski najlepszy w slalomie na Lotto Windsurfing Cup

Kolejny sukces 24-letniego zawodnika ze Słupska. Tydzień po zdobyciu tytułu mistrza Polski w windsurfingowym slalomie stanął na najwyższym stopniu podium w czasie zawodów Lotto Windsurfing Cup (Puchar Polski w windsurfingu).

W rozgrywanych na Półwyspie Helskim zawodach cyklu Lotto Windsurfing Cup wystartowało trzydziestu zawodników z Polski i Australii. Średniej mocy wiatr i idealnie płaska tafla wody złożyły się na doskonałe warunki, w których swoją świetną formę potwierdził Maciek Rutkowski. Podobnie jak tydzień temu w Ustce zaczął od zwycięstwa w pierwszej rundzie i pomimo wyrównanej walki w drugim wyścigu ze Stevem Allenem, wygrał jeszcze cztery z kolejnych siedmiu rozegranych tego dnia. Zapewniło mu to oczywiście miejsce na najwyższym stopniu podium, przed Allenem i trzecim tego dnia Michałem Polanowskim.

- Walka była dużo bardziej wyrównana niż w czasie mistrzostw Polski w Ustce. Na płaskiej wodzie różnice prędkości są dużo mniejsze, więc musiałem zadbać o każdy szczegół: startować idealnie co do pół sekundy, optymalizować linie w zwrotach i tak dalej. Byłby to idealny trening przed pucharem świata PWA w Turcji, ale w obecnej sytuacji politycznej w tym kraju zawody te stanęły pod dużym znakiem zapytania - powiedział po zwycięstwie Rutkowski.

W ramach Lotto Windsurfing Cup rozegrane zostały także zawody w Formule Windsurfing. Tu wspomniani wyżej zawodnicy zamienili się miejscami. Wszyscy trzej wygrywali wyścigi, ale to Allen, 4-krotny mistrz świata wykorzystał ponad 20 lat doświadczenia w tej konkurencji i stanął na najwyższym stopniu podium. Drugi skończył brązowy medalista mistrzostw świata w Formule Windsurfing Polanowski, a trzeci był Rutkowski, który drugie miejsce stracił na ostatnim okrążeniu ostatniego wyścigu.

- Moje dni na Formule w tym roku można policzyć na palcach jednej ręki, więc jestem bardzo zadowolony, że mogłem walczyć z mistrzem świata i medalistą mistrzostw świata jak równy z równym. Jestem przekonany, że jak znajdę między treningami slalomu czas na ustawienie sprzętu i popływanie kilku wyścigów treningowych, to mogę walczyć o dobre wyniki także w tej konkurencji - powiedział 24-latek ze Słupska.

Więcej informacji na temat Maćka Rutkowskiego znaleźć można na stronach:  www.facebook.com/maciek.rutkowski www.instagram.com/rutkowskimaciek oraz www.maciekrutkowski.com