Himalayan Camp na największym festiwalu plenerowym w Europie!

Już po raz szósty, podczas XXIII edycji Woodstock (13-16 lipca), górska wioska Himalayan Camp zagości z outdoorowymi atrakcjami na wzgórzu ASP.

W himalajskiej osadzie, każdy z uczestników imprezy będzie miał możliwość zasmakowania outdoorowego stylu życia m.in. na ściance wspinaczkowej, slackline'ach, czy podczas wieczornych projekcji filmów górskich. Zawody "Nie siedź! RUSZ SIĘ!", warsztaty, szkolenia oraz prelekcje znanych ludzi sportu i gór, to tylko część emocjonujących atrakcji przygotowanych przez organizatorów tegorocznej edycji Himalayan Camp.

Himalayan Camp, który odbędzie się 13-16 lipca podczas tegorocznej edycji Woodstock, to miejsce outdoorowych i podróżniczych inspiracji. Himalajska wioska po raz kolejny zagości na wzgórzu Akademii Sztuk Przepięknych, gdzie bogatym programem atrakcji zachęcać będzie do podjęcia outdoorowych aktywności. Właśnie w tym miejscu, podczas ostatnich pięciu edycji Campu, wielu woodstockowiczów odkryło w sobie pasję do gór i wędrówek.

Jak zacząć himalajską przygodę?

Organizatorzy przygotowali cykl campowych warsztatów i szkoleń, podczas których każdy będzie mógł spróbować swoich sił na ściance boulderowej, slackline'ie oraz na trasie Nordic Walking, gdzie nad prawidłową techniką ćwiczeń, czuwać będą wyspecjalizowani trenerzy z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking. To okazja do przełamania stereotypów na temat tej dyscypliny, która podczas treningu pobudza do pracy aż 90% naszych mięśni! W programie znajdują się również szkolenia dla osób zainteresowanych sprzętem i najnowszymi rozwiązaniu z zakresu turystyki górskiej.

Himalajska rywalizacja

Zdobyte w trakcie szkoleń umiejętności, uczestnicy festiwalu będą mogli sprawdzić podczas Himalayan Campowych zawodów. "Nie siedź! RUSZ SIĘ!" to rywalizacja odbywająca się zgodnie z zasadami 5-boju drużynowego, przy wsparciu Regatta RUSZ SIĘ!. Program ma celu wspieranie pomysłodawców wydarzeń sportowych, które promują i umożliwiają podejmowanie różnorodnych form sportowych aktywności. W programie znajdują się również zawody indywidualne we wspinaczce, slackline, tableboulderze oraz Nordic Walking. Na najlepszych czekają dyplomy, puchary oraz atrakcyjne nagrody!

Himalajskie spotkania

W tegorocznej edycji Himalayan Campu nie zabraknie inspirujących spotkań i prelekcji. O swoich dotychczasowych podróżach opowie Wojciech Grzesiok - alpinista, podróżnik i organizator kilkudziesięciu ekstremalnych ekspedycji górskich w Europie, Azji, Afryce i obu Amerykach.

O swoich sposobach na tanie i bezpieczne podróżowanie opowiedzą także podróżniczki i blogerki TwinsOnTour - Kasia i Karolina Kowalczyk, które swoimi opowieściami zachęcać będą do podejmowania śmiałych planów na przyszłość. Grupa aktywistów związana z projektem "Ej, odbudujmy Nepal" opowie o doświadczeniach związanych z odbudową nepalskich miast, i o tym, jak połączyć pasję z niesieniem innym pomocy.

W namiocie Kina Adventure, każdy wieczór wypełniać będą projekcje filmów o tematyce górskiej. Dla miłośników outdoorowych historii wyświetlane będą najlepsze produkcje z ogólnopolskich Przeglądów Filmów Górskich.

Himalayan Camp organizowany jest przez Polish Outdoor Group, które co roku właśnie tu, na Woodstocku realizuje jedno ze swoich kluczowych działań, promując szeroko pojęte aktywności outdoorowe.

W minionym roku wioskę odwiedziło ponad 25 tysięcy ludzi. Wydarzenie wspierane jest również przez markę Regatta oraz program RUSZ SIĘ, którego celem jest zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Szczegóły wydarzenia na: www.ruszsie.org