Glycine. Zegarki dla prawdziwych mężczyzn

Glycine Airman to zegarek, którego koncepcja zrodziła się na pokładzie samolotu DC4, lecącego z Bangkoku w Tajlandii do Kalkuty w Indiach.

Tak niezwykłe miejsce jak pokład przemieszczającego się aeroplanu okazało się idealnym studiem projektowym. Projektantami Airmana zostali zaś piloci oraz Sam Glur, ówczesny dyrektor sprzedaży Glycine.

Kluczowe elementy zegarka miały stanowić automatyczny mechanizm, 24-godzinne wskazanie czasu, druga strefa czasowa oraz indeksy ze świecącej w ciemnościach luminowy. Dzięki swej funkcjonalności i popularności w latach 50. 60. ubiegłego wieku, Glycine Airman zasilił siły powietrzne USA Air Force oraz towarzyszył kosmonaucie Charlesowi Conradowi w misji Gemini 5 oraz Apollo 12.

Model oznaczony "17" to 25 już edycja tego bestsellera, która spełnia wszystkie funkcje pierwowzoru i produkowana jest zarówno w wersji 24 godzinnej (purist) oraz 12 godzinnej (GMT). Zegarek wyposażony jest w szkło szafirowe z antyrefleksem, a obrotowy pierścień blokowany jest koronką na godzinie 4.

Więcej szczegółów na stronie www.glycine.pl .

Z kolei Glycine Airman DC4 3904.19 , który powstał w hołdzie ww. samolotowi, to najnowsza odsłona Airmana, wyposażona dodatkowo w lupkę powiększającą datę oraz czerwony datownik, podobnie jak pierwszy model z 1953 roku. Zegarek ten sprzedawany jest drewnianym pudełku "vitage", podobnie jak modele w latach 50. Oba zegarki napędza automatyczny szwajcarski mechanizm GL 293. Zegarki dostępne są na paskach skórzanych, NATO lub kauczukowych a ich wodoodporność wynosi aż 20ATM.

Szwajcarska firma Glycine słynąca z produkcji zegarków mechanicznych z przeznaczeniem dla pilotów, nurków, żołnierzy oraz tzw. "tool watchy" ma w swojej ofercie również zegarek klasyczny z militarnym zacięciem. To Glycine Combat 6 . Cyfry zegarka i wskazówki wypełnione są SuperLuminową, substancją świecącą w ciemności. Automatyczny mechanizm GL 224 ukryty jest pod sferyczną tarczą i podwójnym szafirowym szkłem. Od spodu podgląd pracy mechanizmu umożliwia transparentny dekiel. Średnica koperty zegarka to 43mm a WR wyności 5 ATM, co jest zdecydowanie wystarczającą wartością dla zegarka klasycznego. Cała kolekcja Combat 6 dostępna jest na także na bransoletach.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.