Freeride Film Festival Tour 2015, czyli freeride'owa podróż przez cały świat

Po raz kolejny listopad będzie w tym roku wyjątkowo mroźny. To wszystko za sprawą autokaru pełnego gwiazd filmów freeride'owych, który swoją trasę rozpocznie w Innsbrucku, zatrzyma się w Monachium a potem zawita do Krakowa (9 listopada) i Warszawy (10 listopada).

To już IV edycja festiwalu niezwykłych filmów freeride'owych, połączonych w ramach popularnej oraz prestiżowej imprezy, która rokrocznie zapełnia sale kinowe.

Freeride Film Festival to nie tylko przegląd najlepszych produkcji filmowych. Freeride Film Festival to wspaniała atmosfera, możliwość spotkania światowej klasy riderów, integracja środowiska oraz atrakcyjne nagrody.

Spotkanie ''na szczycie'' Niezastąpieni moderatorzy wydarzenia - Flo Orley (3 miejsce podczas Freeride World Tour 2015) oraz Harry Putz - wspólnie z uczestnikami festiwalu wejdą w zimowy, freeride'owy świat. Dadzą możliwość porozmawiania z takimi gwiazdami jak Matthias "Hauni" Haunholder, Sandra Lachnsteiner, Arnaud Cottet, Aline Bock, Lena Stoffel, Nadine Wallner oraz zaproszą na stoiska popularnych europejskich ośrodków narciarskich i marek powiązanych z narciarstwem.

Podczas festiwalu nie zabraknie polskiego akcentu. Jednym z gości festiwalu będzie Andrzej Bargiel, który premierowo zaprezentuje swój film z tegorocznej wyprawy na ośmiotysięcznik Broad Peak, zakończonej pierwszym w historii zjazdem narciarskim z wierzchołka!

Freeride to pokonywanie granic To, co będzie działo się na ekranie kinowym, zaskoczy niejednego fana! Freeriderzy w tym roku postawili sobie ambitny cel odkrywania nowych miejsc, niezbadanych terenów narciarskich i snowboardowych na naszej planecie.

Odwiedzili między innymi słoneczne Hawaje, niebezpieczne góry Albanii, wyspę Onekotan, należącą do rosyjskich wysp kurylskich, a szwajcarzy dotarli aż do Iranu, gdzie wraz z lokalnym riderem odkrywali dziewicze tereny. Podróże przez odległe, nieodkryte miejsca, walka z przyrodą i własnymi słabościami.

Po wykwintnym daniu, czas na deser. Spośród wszystkich uczestników wydarzenia rozlosowane będą fantastyczne nagrody pod postacią:

- pakietów w najlepszych rejonach narciarskich w europie, takich jak Stubai, Kitzbühel, Hochfügen lub Arlberg

- Kurs Lawinowy Dolina Pięciu Stawów

- nagrody rzeczowe od firm Atomic oraz Salewa.

Koniecznie zarezerwuj daty! Kraków 9 listopada - Kino Kijów Centrum, godz. 19.00 Warszawa 10 listopada - Multikino Złote Tarasy, godz. 19.00 TOUR 2015

Bilety dostępne na stronie http://pl.freeride-filmfestival.com/, w kinie Kijów Centrum oraz w Multikinie Złote Tarasy.

Filmy:

"Onekotan - The Lost Island" . Onekotan to niezwykła rosyjska wyspa, na pośrodku której znajduje się jezioro z wulkanem Krenicyn. Jest ona celem trzech freeride'rów (Matthias Mayr, Matthias "Hauni" Haunholder i Phil Meier), którzy chcą ją eksplorować na nartach i zjechać ze szczytu wulkanu. Po prawie roku planowania, 36 godzinach lotu i 30 godzinach podróży statkiem po wzburzonym Pacyfiku, sześcioosobowa ekipa dociera na rosyjską wyspę. O przeżyciu 18 dni zadecydowały spójność grupy, doświadczenie, wyjątkowo silna motywacja oraz zachowanie mocnych nerwów.

"Sunt Leones 8051. Film przedstawia jedną z ostatnich, narciarskich wypraw Andrzeja Bargiela zorganizowaną w ramach pionierskiego projektu - Hic Sunt Leones. "SUNT LEONES 8051" to film, który pokazuje podróż do podnóża ośmiotysięcznika położonego na granicy Chin i Pakistanu jak i cel, który udało się osiągnąć.

''Way North''. Dwie wybitne freeriderki, mieszkające w Innsbrucku, Niemki Aline Bock i Lena Stoffel, w celu połączenia freeride'u z surfingiem, wybierają się kamperem w podróż do Norwegii. - Nie wiedziałyśmy, co nas czeka, ale chciałyśmy w podróży do norweskiego Lofoten połączyć naszą nieodzowną pasja do śniegu i fal - mówi Aline Bock .

''Ostatnia granica - Sidustu Jadar'' . Moderator tegorocznego festiwalu i światowej klasy snowboardzista Flo Orley wraz z grupą snowboardzistów wybierają się na eksplorację Islandii. Wyspy położonej w północnej części Atlantyku, kapryśnie dającej się we znaki wszystkimi czterema żywiołami. Film ukazuje zapierające dech w piersiach krajobrazy, trudne linie zjazdu w górach oraz bezkres i wolność życia na Islandii.

''Ravens and Eagles' '. W czasie Freeride World Tour 2015 głównym punktem programu był przystanek Alaska. Sam Smoothy, Jeremie Heitz i Wille Lindberg będący w światowej czołówce freeride`u, postanawiają wspólnie przebyć drogę wzdłuż zachodniego wybrzeża Kanady. W trakcie ich podróży odkrywają malownicze krajobrazy, spotykają się z inspirującymi ludźmi oraz poznają różnorodność Kolumbii Brytyjskiej. Film traktuje nie tylko o sportowych wyczynach, ale również o relacjach międzyludzkich.

"Shades of Winter''. To już trzeci projekt filmowy austriackiej freeskierki Sandry Lahnsteiner. Wraz ze swoim teamem pracuje nad pełnometrażową produkcją, której premiera odbędzie się jesienią 2016 roku. Na niesamowitą freeridową przygodę zabierze nas czołówka najlepszych riderów. Przygotowany na Festiwal krótki edit odsłania kulisy projektu. W pełnych akcji ujęciach zobaczymy międzynarodowe riderki Matilda Rapaport, Janina Kuzma mistrzynię olimpijską Julia Mancuso z USA oraz Austriaczki Melissa Presslaber, Nadine Wallner i Sandra Lahnsteiner. Wszystko to w scenerii rozległych i stromych zboczy Alaski, hawajskich wulkanicznych szczytów oraz europejskich Alp.

''Salam Azizam'' . Dzięki projektowi ''We ride in Iran'' Szwajcarzy Arnaud Cottet, Ben Goncerut, Ruedi Flück i Greg Tuscher poznali Irańczyka Sina Shamyani, instruktora narciarskiego żyjącego ze swojej pasji do nart. W latach 2012 i 2013 wspólnie zwiedzali na nartach dziewicze góry wokół Teheranu i okolic Demawendu. W lutym 2015 po raz kolejny spotykają się z Siną. Nie jest to łatwe w obliczu społeczno-kulturowych okoliczności w Iranie, często prowadzących do napiętych sytuacji. "Salam Azizam" opowiada historię podróży zżytej grupy narciarzy, która odkrywa kolejne intrygujące miejsca.

Oficjalna strona

 

Goście: Andrzej Bargiel Matthias "Hauni" Haunholder Lena Stoffel Aline Bock Sandra Lahnsteiner Arnaud Cottet Nadine Wallner Moderatorzy: Flo Orley i Harry Putz