Sto kajaków popłynie z Red Bullem po Odrze

W najbliższą sobotę, 3 października 2015 r. (godz. 12.00), z wrocławskiej Wyspy Bielarskiej wystartuje wyścig kajakowy - Red Bull Wiosłem po Odrze.

Do udziału zarejestrowało się sto dwuosobowych załóg, a lista startowa została zamknięta zaledwie w trzy dni! Zawodnikom będzie można kibicować m.in. z sześciu mostów, które przecinają trasę wyścigu. Gościem honorowym będzie Paweł Rańda, medalista  igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Sto dwuosobowych kajaków wspólnie wystartuje już w najbliższą sobotę w samo południe z Wyspy Bielarskiej. Na zawodników czeka trasa składająca się z 3 pętli po ok. 4300 m, 6 mostów (Młyński, Tumski, Pokoju, Grunwaldzki, Oławski, Kładka na Groblę) i ekscytująca formuła zawodów. Po ukończeniu pierwszej pętli uruchomiony zostaje system eliminacji, który polega na tym, że najwolniejsza osada pod każdym z mostów odpada z wyścigu. Mosty będą także doskonałym miejscem dla kibiców do dopingowania dzielnych kajakarzy!

Miejsca startowe drugiej edycji Red Bull Wiosłem po Odrze zostały zarezerwowane zaledwie w trzy dni. W zawodach wezmą udział 63 osady męskie, ale płeć piękna również nie da za wygraną: na starcie pojawi się 11 osad damskich i aż 28 mieszanych! Największa różnica wieku między załogantami w drużynie to 49 lat, a najstarszy zawodnik urodził się w 1949 roku! Przekrój demograficzny uczestników wyścigu dowodzi, że jest to wspaniała okazja do dobrej zabawy i aktywnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Osoby, które nie zdążyły się zarejestrować, mogą zgłosić chęć udziału w wyścigu w sobotę o 11.00 w biurze zawodów na Wyspie Bielarskiej. W przypadku zwolnienia się miejsc, będą one od razu przekazywane chętnym kajakarzom.

RED BULL WIOSŁEM PO ODRZE - harmonogram imprezy

Sobota, 3 października 2015 r.

09.00-11.00 - wydawanie pakietów startowych zarejestrowanym zawodnikom

11.05 - odprawa zawodników

12.00 - start wyścigu Red Bull Wiosłem po Odrze

14.10 - dekoracja zwycięzców