Vans Classic&Warsaw. Styl i sport na Mińskiej

Classic&Warsaw to wydarzenie, które połączy w sobie najważniejsze elementy dzisiejszej kultury miejskiej. Street art, deskorolka, BMX, barber shop, wystawa fotografii, food trucki. Wszytko, to będzie można zobaczyć w klimatycznych wnętrzach starej drukarni. Impreza odbędzie 27 czerwca w Praskiej Drukarnii przy ul. Mińskiej 65.

Zawody deskorolkowe i BMX-owe to widowiskowe tricki najlepszych polskich zawodników na specjalnie zaprojektowanym skateparku, który będzie łączył elementy streetowe i parkowe dając zawodnikom możliwość zaprezentowania najlepszych ewolucji.

VANS CLASSIC&WARSAW from Peuna Qlatka on Vimeo .

Street art to cztery wyjątkowe pokoje stworzone dla artystów reprezentujących młodą sztukę uliczną i nie tylko. Pokoje te będą zaaranżowane przez:

Pawła Kozłowskiego "Swanski", który zaprezentuje specjalnie na tę okazję kolekcję pomalowanych vintygowych kasków motocyklowych oraz znany każdemu miłośnikowi motoryzacji skuter Vespa.

"Koxu" przygotuje swój pokój z użyciem starego, klasycznego samochodu, który stanie się częścią instalacji artystycznej pomalowanej w jego charakterystyczne postaci ze świata graffiti.

Grzegorz Piwnicki "Forin" przygotuje specjalną instalację z wykorzystaniem światła UV. Dzięki takiemu zabiegowi stworzy niepowtarzalną, trójwymiarową scenerię pod nazwą "Obsession".

"Elroi" za to stworzy miniaturowe miasto, które będzie oddawało jego pojęcie sztuki ulicznej.

Elementem, który dodatkowo pozwoli zaprezentować kulturę miejską, będzie wystawa fotografii o tematyce deskorolkowej. Najlepsze zdjęcia, które dotychczas pojawiły się na łamach kultowego magazynu "Dizaster " pokażą fragment historii polskiej deskorolki.

Poza sportem i sztuką będzie również specjalna strefa Barber Shop, czyli popularnej formy fryzjerstwa męskiego gdzie każdy będzie mógł poddać się strzyżeniu i stylizacji zarówno brody, jak i włosów. Za tą część będzie odpowiadał jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich salonów barberingu "Butter Cut ".

VANS CLASSIC&WARSAW from Peuna Qlatka on Vimeo .

Przed wejściem na teren wydarzenia ustawione zostaną bardzo popularne ostatnimi czasy food trucki, które przygotują dla wszystkich zainteresowanych najlepsze miejskie smaki w postaci kanapek czy burgerów. 

Vans Classic&Warsaw

27.06.2015 | Praska Drukarnia | ul. Mińskiej 65.

Zapraszamy wszystkich już od godziny 11.00

Więcej informacji:

www.classicandwarsaw.com

Event Facebook