Freeride Filmfestival Tour 2014

Polak i rekordzista świata Andrzej Bargiel, a także światowej klasy Freeriderzy Xavier De Le Rue oraz Samuel Anthamatten i inni, ruszają w trasę z tegorocznym Freeride Film Festivalem.

Andrzej Bargiel we wrześniu tego roku pobił rekord w szbkości wejścia na wierzchołek ośmiotysięcznika Manaslu. Jako jedyny Polak i zarazem drugi człowiek w historii, zjechał na nartach ze szczytu. Jest to jego drugi zjazd z ośmiotysięcznika. Po raz pierwszy podczas tegorocznej edycji Freeride Film Festiwalu, zostanie pokazany film z wyprawy ukazujący zapierające dech w piersiach widoki, motywację silniejszą od wyczerpania i emocje, jakie towarzyszyły Andrzejowi na szczycie. Będzie to też niepowtarzalna okazja do porozmawiania ze sportowcem, który jako gość festiwalu pojawi się w Warszawie i Krakowie.

FFF14 - Official Teaser from FREILUFTDOKU - Harry Putz on Vimeo .

Poza Bargielem, w trasę wyruszą czołowi europejscy freeriderzy. Należy do nich między innymi pochodzący z Innsbrucka Fabian Lentsch , który zalicza się do generacji młodych freeskierów. Fabian, jako bezgraniczny poszukiwacz przygód nigdy nie rezygnuje z dążenia do realizacji swoich marzeń. Efektem tego są dwie produkcje, które będzie można zobaczyć podczas festiwalu: "Georgia - Excerpt of Trial and Error" oraz "Hot Wheels and Frozen Dreams". Pierwszy film to kino drogi przedstawiające podróż z Innsbrucka do najwyższych gór Kaukazu. Drugi, również utrzymany w podróżniczym klimacie, przeniesie nas na południe Rosji i szczyt siedmiotysięcznika. Mimo odmiennych kierunków wypraw, obie produkcje zabierają widza w świat narciarskiej przygody, której pragnienie przeniosło riderów na skraj cywilizacji.

KUP BILET >>

Kolejnymi gośćmi będą Xavier de le Rue i Samuel Anthamatten. Należą oni do najbardziej znanych wysokogórskich freeriderów świata. Film "Mission Steeps" to wbijająca w fotel produkcja, przedstawiająca ryzykowne zjazdy po stromych zboczach najwyższych gór. W ramach trasy Freeride Film Festivalu, Xavier de le Rue odwiedzi Innsbruck, natomiast Samuela Anthamattena będzie można spotkać we wszystkich pozostałych punktach tegorocznego festiwalu.

W artystycznym filmie "Schneewallfahrt" Hanno Mackowitz prezentuje wyczyny dwóch narciarzy: Stefana Häusla i Björna Hereggera. Impresjonistyczne ujęcia trasy, zaśnieżone lasy i prawdziwa pasja z jaką narciarze pokonują linie zjazdów, podkreślone zostały klasyczną muzyką Markusa Loeberga. Nadaje to produkcji miano niepowtarzalnego i metaforycznego projektu filmowego. Projekcja nagrodzona została na Festiwalu Filmowym w St. Anton. Poza Hamburgiem, Björn Heregger odwiedzi wszystkie punkty trasy festiwalowej.

Mimo niepełnosprawności, Bibian Mentel i Kees van der Klooster zwiedzili wszystkie dzikie trasy Matterhornu. Film "Enabled" to relacja z wyprawy na szczyt, podczas której bohaterowie znaleźli się w krytycznym położeniu na oblodzonym zboczu. Poruszający się na sitboardzie, sparaliżowany od pasa w dół Kees i Bibian, jeżdżąca z protezą podudzia, dzięki pomocy przyjaciół wychodzą cało z opresji. Film nie jest jednak typową relacją z trudnych chwil na Matterhornie. To metaforyczna opowieść o upadku i sile powstawania. O wiecznym dylemacie w jakim znaleźli się bohaterzy - bycia zależnym od innych z jednoczesną potrzebą wolności i samodzielności. Na trudne pytania dotyczące walki z własnymi słabościami Kees Jan odpowie w Hamburgu, Krakowie i Warszawie.

Z kolei Freeski Crew z Innsbrucka, od dziesięciu lat produkująca filmy narciarskie przenoszące widzów w najodleglejsze zakątki świata, tym razem zaskoczy nas produkcją o swoim rodzimym mieście. "Tribute" to film na cześć miasta, który dla pochodzących z różnych części Europy riderów stał się domem. Twórca filmu, Bene Höflinger pojawi się we wszystkich punktach tegorocznej trasy festiwalu.

W "Mind Surf Monday" pro-freerider Martin "McFly" Winkler wciela w życie nurtujące go pytanie: "Dlaczego nie zjechać na desce surfingowej po świeżym puchu?" O przewrotnym pomyśle i jego realizacji, McFly opowie na scenie w Innsbrucku.

Pokazy filmowe w ramach Freeride Filmfestival Tour moderowane będą przez Flo Orleya i Harrego Putza. Pierwszy z nich regularnie startuje w Freeride World Tour, drugi to filmowiec i były pro-snowboarder.

Świetne produkcje na dużym ekranie, gwiazdy europejskiego i światowego freeride'u, przedstawiciele najlepszych regionów narciarskich w Austrii, prezentacja odzieży, sprzętu, losowanie atrakcyjnych nagród - to główne punkty naszej imprezy, które zapewnią świetną atmosferę i dobrą zabawę przez cały festiwalowy wieczór.

Więcej informacji na stronie: http://www.pl.freeridefilmfestival.at

Bilety dostępne na: http://www.ebilet.pl

Trailer festiwalu: www.freeride-filmfestival.com/trailer

Terminy:

15.11. Innsbruck

17.11. Hamburg

19.11. Warszawa (Multikino Złote Tarasy: start godz. 19.00)

20.11. Kraków (Kino Kijów-Centrum: start godz. 19.00)

21.11. Wiedeń

Goście:

Andrzej Bargiel

Samuel Antahamatten

Fabian Lentsch

Björn Heregger

Matthias "Hauni" Haunholder

Kee Jan van der Klooster

Bene Höflinger

Johannes Hoffmann

Moderatorzy: Flo Orley i Harry Putz

PROGRAM

GEORGIA

ENABLED

THE LIST

TRIBUTE

HOT WHEELS AND FROZEN DERAMS

SUNT LEON 8156

MISSION STEEPS - 33:00

SCHNEEWALLFAHRT

Link do materiałów graficznych: http://www.freeride-filmfestival.com/presse