Ekstremalny Olsztyn

Ekstremalnie, czyli bezpiecznie - tak można czas spędzić w Olsztynie. Organizatorzy akcji ''Olsztyn. Aktywnie!'' przygotowali setki atrakcji dla spragnionych aktywnego wypoczynku.

Dowiedz się więcej o akcji w Olsztynie >>

Głównym celem akcji ''Olsztyn. Aktywnie!'' jest rozpowszechnienie aktywności, popularyzacja ruchu, a także edukacja. Dla uczestników organizatorzy przygotowali setki imprez zorganizowanych, darmowych treningów czy festynów sportowych.

Nie zabrakło atrakcji dla miłośników sportów ekstremalnych. Co więcej, nie trzeba wcale być specjalistą, bo wszystkiego można nauczyć się w Olsztynie.

Jedną z propozycji są spacery podwodne , na które zapraszają Akademickiego Klubu Płetwonurków "Skorpena". Zajęcia odbywają Odbywają się na basenie i w jeziorach poprzedzone krótkim wykładem o nurkowaniu w siedzibie klubu Skorpena. Udział w spacerach podwodnych jest bezpłatny.

Kolejna atrakcja jest przeznaczona dla tych, którzy chcą wypowiedzieć wojnę grawitacji. W dwóch grupach (początkującej i zaawansowanej) odbędą się zajęcia z kolarstwa ekstremalnego na rowerach MTB/BMX. Chętni będą mogli nauczyć się budowania przeszkód i drobnego serwisu rowerowego.

To nie koniec. W ofercie akcji nie mogło zabraknąć wspinaczki sportowej. Warsztaty przygotowane są dla osób początkujących i nie mających nigdy styczności z wspinaniem jak i dla osób, które już swoją przygodę ze wspinaniem rozpoczęły. Pod okiem i z pomocą instruktorów można spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanych trasach.

Dokładne informacje o zajęciach, terminy i wszystko, czego potrzebujecie, znajdziecie na stronie aktywnie.olsztyn.eu .