Za nami Euro Big Way Camp 2012 [RELACJA]

Za nami Euro Big Way Camp 2012, największa w Europie impreza spadochronowa, która była jednocześnie jedyną europejską eliminacją do campu Dubai 500way 2013. Formacje w wykonaniu najlepszych skoczków z 33 krajów świata można było zobaczyć między 23 a 26 czerwca na strefie zrzutu w Kruszynie. Oto relacja dzień po dniu!
Euro Big Way Camp 2012 dzień pierwszy Euro Big Way Camp 2012 dzień pierwszy Fot.: Bigways.pl

Dzień pierwszy

Już po raz piąty rozpoczęliśmy największy w Europie Big Way Camp. Od dziś 23 lipca, w   DZ Fliteclub w Kruszynie, przy pięknej, słonecznej pogodzie ponownie rozpoczęliśmy tą wspaniałą imprezę. Prawie 200 osób z ponad 30 krajów skacze w dużej, ponad 100 formacji oraz w średniej ponad 50 osobowej formacji. Skaczemy z 3 skyvanów i 2 turboletów.

Jak zawsze w imprezie biorą udział najlepsi skoczkowie oraz znani na całym świecie organizatorzy dużych formacji, tacy jak: Kate Cooper-Jensen, BJ Worth, Tom Jenkins, Herman Landsmann, Larry Henderson, Marku Teivainen.

Skoki w formacjach będą trwały co najmniej do czwartku, a nawet do piątku, spadochroniarze będą podejmowali kilkanaście prób stworzenia określonych wcześniej dużych formacji. Dziś w górę poleciało 9 wylotów i kontynuujemy do zachodu słońca.

Niestety w jednym z pierwszych wylotów jeden z naszych kolegów z Danii miał sytuację awaryjną w wyniku czego doznał urazu, trzymamy kciuki, aby szybko wrócił do zdrowia. Jutro zaczynamy skoki  od godziny ósmej i zapraszamy wszystkich od rana do zachodu słońca. ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ!

Euro Big Way Camp 2012 dzień drugi Euro Big Way Camp 2012 dzień drugi Fot.: Bigways.pl

Dzień drugi

Od wczesnego rana, przy pięknej, słonecznej pogodzie rozpoczęliśmy drugi dzień skakania podczas Euro Big Way Camp.

Jako pierwsza poleciała mniejsza formacja, która po raz pierwszy wykonywała wspólny skok z dwóch skyvanów. Wczoraj spadochroniarze z mniejszej formacji wykonali 3 skoki z jednego samolotu, budując dwie formacje ponad 20 osobowe. Dziś już w czwartym skoku skoczkowie zbudowali niemalże całą formację, brakowało tylko jednej osoby. W piątym, ostatnim skoku dzisiejszego dnia formacja była kompletna i była utrzymana przez 18 sekund! Gratulujemy sukcesu wszystkim skoczkom z mniejszej formacji. Jutro będą mieli kolejne wyzwanie - zbudować formację sekwencyjną złożoną z dwóch punktów. Zaczną od zbudowania formacji takiej jak dziś a potem za pomocą przejścia  i nowych chwytów - zbudują drugą formację - i to wszystko w tym samym skoku.

Dziś ponownie skacząc z 3 skyvanów i 2 turboletów latała duża formacja. W drugim skoku przed południem brakowało już tylko kilku chwytów, aby figura składająca się z ponad 100 skoczków była w całości zbudowana. W piątym i ostatnim dziś skoku byliśmy pewni, że i tu skoczkowie odnieśli sukces. Ale po obejrzeniu filmów okazało się, że zabrakło jednego chwytu. I tak gratulujemy sukcesu! Na jutro organizatorzy skoków postanowili zmienić układ figury w dużej formacji i od rana skoczkowie polecą z nowym wyzwaniem do góry.

Dzisiejsze sukcesy wprawiły wszystkich w dobry humor i skaczących, i oglądających nasze podniebne próby! Jutro zaczynamy skoki  od godziny ósmej i zapraszamy wszystkich od rana do zachodu słońca! ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ!

Euro Big Way Camp dzień trzeci Euro Big Way Camp dzień trzeci Fot.: Bigways.pl

Dzień trzeci

Ponownie, od wczesnego rana, przy pięknej, słonecznej pogodzie rozpoczęliśmy trzeci dzień skakania podczas Euro Big Way Camp.

Znowu jako pierwsza poleciała mniejsza formacja, której zadaniem było stworzyć nową figurę, a w drugim wylocie takie samo wyzwanie miała duża formacja. Po pierwszym skoku każdej z grup mieliśmy ponad 1,5 godzinną przerwę spowodowaną zamknięciem przestrzeni powietrznej, po czym kontynuowaliśmy skakanie.

Po południu pojawiły się chmury i nastąpiła krótka przerwa. Na szczęście chmury były na tyle wysoko, że mogliśmy kontynuować skoki do wieczora. W międzyczasie trwały małe modyfikacje w formacjach, a niektórym skoczkom udało się ?awansować? z mniejszej formacji do większej. Gratulujemy!

Skoczkowie z obu formacji wykonali dziś po 5 prób zbudowania formacji. W ostatnim skoku 100-osobowej formacji niewiele brakowało, aby formacja się utworzyła. Kolejne próby zaczynamy jutro od 9.00 rano. Pogoda ma nadal dopisywać. A wieczorem po skokach będzie impreza do białego rana!!! ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ!

Euro Big Way Camp 2012 dzień czwarty Euro Big Way Camp 2012 dzień czwarty Fot.: Bigways.pl

Dzień czwarty

Uwaga! Uwaga!  dziś ostatni dzień skakania!!

Dziś w nocy padał deszcz, skoczkowie stawili się na strefie tym razem później, o 9.00 rano. Chwilę czekaliśmy aż chmury się rozejdą i o 10.20 poleciał pierwszy wylot z małą formacją, a po nim drugi wylot z dużą formacją.

skydiving, felix baumgartner, euro big way camp, gary connery, skoki spadochronowe

Po pierwszej turze skoków znowu musieliśmy zrobić mały stand-by do 13.30 i wznowiliśmy skakanie, każdej grupie pozostała jedna próba, aby osiągnąć sukces w formacji.

Słońce wyszło zza chmur i zrobił się blue sky przy ostatnim skoku obu formacji. Na ziemi wszyscy trzymaliśmy kciuki za sukces obu formacji i skoki były dobre, ale nie kompletne. Szkoda, ale to znaczy, że jest po co wrócić ponownie do Polski! I w tym roku wszyscy na pewno zapamiętają zdobyte doświadczenia, świetną atmosferę i piękną pogodę! Do zobaczenia!! ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ!

Więcej informacji o Euro Big Way Camp 2012 możesz znaleźć TUTAJ!