ZIEMIA - BIEGI, KOLARSTWO, TRIATHLON

 • Karolina Riemen: Chcę przede wszystkim poprawić wytrzymałość

  Karolina Riemen, jedna najlepszych polskich narciarek skicrossowych, reprezentantka na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver, opowiada o przygotowaniach do nowego sezonu i nadchodzących Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Sochi. - Chcę przede wszystkim poprawić wytrzymałość i siłę - podkreśla zawodniczka.

  Rozmawiał Andrzej Lesiewski
 • Krzysztof Owczarek pierwszym Polakiem w Vendee Globe Challenge

  Krzysztof Owczarek pierwszym Polakiem w Vendee Globe Challenge

  Prawie 30 tys. mil morskich do pokonania, ponad trzy miesiące rywalizacji, najlepsi żeglarze w ekstremalnym wyścigu solo non-stop wokół globu! To właśnie Vendee Globe Challenge, jedne z najtrudniejszych regat oceanicznych świata. Krzysztof Owczarek ma szansę zostać pierwszym w historii Polakiem, który weźmie udział w wyścigu!

  annabar
 • Jednoręki kapitan samotnie dookoła Bałtyku. Pomaga chorym na białaczkę

  Jednoręki kapitan samotnie dookoła Bałtyku. Pomaga chorym na białaczkę

  Jedno morze, jeden jacht, jeden człowiek z jedną ręką - takie motto przyświeca Stanisławowi Tułnowskiemu, którego celem jest samotne opłynięcie Bałtyku na jachcie Qani. Kapitan płynie nie tylko, by spełnić swoje marzenie, ale przede wszystkim, by pomóc chorym na białaczkę.

  annabar
 • Mój pierwszy raz: cliff diving

  Mój pierwszy raz: cliff diving

  Trzy sekundy - tyle czasu na wykonanie skomplikowanych ewolucji mają śmiałkowie skaczący do wody z wysokich, 26-metrowych klifów. Kto nie rzucił się z choćby dwukrotnie mniejszej wysokości, ten nie ma pojęcia, jak wielkiej odwagi wymaga ten sport. Uprzedzając fakty: ja się rzuciłem.

  Mikołaj Kirschke
 • Starnawski rekordzistą w nurkowaniu jaskiniowym. Zszedł na 217 m
 • Niepełnosprawny biegacz startuje w najtrudniejszym maratonie świata

  Niepełnosprawny biegacz startuje w najtrudniejszym maratonie świata

  Badwater zyskał miano najtrudniejszego na świecie ultramaratonu. 217 km morderczego biegu w kalifornijskiej Dolinie Śmierci, gdzie temperatura dochodzi nawet do 55 stopni Celsjusza. To wyzwanie podejmie Dariusz Strychalski, polski zawodnik z niepełnosprawnością. Wyścig odbędzie się już między 16 a 18 lipca.

  annabar
 • Lato w Azji, sylwester na Bali, czyli Paczki w podróży

  Lato w Azji, sylwester na Bali, czyli Paczki w podróży

  Podróż koleją transsyberyjską do Pekinu, Naadam w Mongolii, Laos na skuterze, Antypody na czterech kołach, trekking w Ameryce Południowej. Paczki w podróży dookoła świata to roczna przygoda, którą już 25 czerwca rozpoczną Kasia Kipigroch-Paczek i Marcin Paczek.

  annabar
 • Płyną Wisłą do Gdańska. Skrzyknęli się na Facebooku

  Płyną Wisłą do Gdańska. Skrzyknęli się na Facebooku

  Wypłynęli 17 dni temu z Krakowa, żeby promować Wisłę i recykling. Tratwę wykonali w całości z surowców wtórnych: plastikowych butelek, drewnianych europalet, które wcześniej jeździły w tirach, i metalowej siatki ze złomowiska. Sześć osób śpi w namiocie rozbitym na pokładzie.

  Mateusz Różański
 • Nowy rekord Biegu Rzeźnika. Hercog i Świerc niepokonani

  Nowy rekord Biegu Rzeźnika. Hercog i Świerc niepokonani

  Marcin Świerc i Piotr Hercog z czasem 8 godzin, 09 minut, 47 sekund zwyciężyli IX Bieg Rzeźnika. W zespołach mieszanych najlepiej spisał się team Alicja Paszczak i Artur Paszczak, którzy linię mety przecięli po 10 godzinach, 33 minutach i 24 sekundach. Wśród kobiet najszybszy był duet Magdalena Ostrowska-Dołęgowska i Agnieszka Korpal, które bieg ukończyły po 11 godzinach, 41 minutach i 15 sekundach. Zawody relacjonuje Monika Strojny.

  Monika Strojny
 • "Nie jestem bohaterem. Tylko chłopakiem z odmrożoną gębą". Polak pobił rekord świata w Himalajach

  "Nie jestem bohaterem. Tylko chłopakiem z odmrożoną gębą". Polak pobił rekord świata w Himalajach

  Wydawało się, że wszystko sprzysięgło się przeciwko tej wyprawie. W czasie lotu zgubiono część bagaży, przewodnicy nie znali dobrze terenu, a w butli zamiast tlenu znalazł się śmierdzący gaz. Mimo to Kamil Iwankiewicz przebił się przed warstwę lodu na himalajskim jeziorze na wysokości 5270 m n.p.m., zszedł na głębokość 36 m i ustanawiał nowy rekord świata w nurkowaniu wysokogórskim.

  Agnieszka Wądołowska
 • Maraton na Atlantyku

  Maraton na Atlantyku

  Kazimierz Musiałowski jest pierwszym człowiekiem, który pobiegł 42,195 km maraton na środku Atlantyku. "Zmierzyłem taśmą mierniczą dystans jednego okrążenia, które wynosiło 512,08 m. Nie byłem świadom do końca na co się porywam." Oto relacja marynarza maratończyka.

  Kazimierz Musiałowski
 • Nowa atrakcja Warszawy: Balon widokowy nad Wisłą

  Nowa atrakcja Warszawy: Balon widokowy nad Wisłą

  Jeśli w środę rano zobaczysz przy Moście Świętokrzyskim, kilkaset metrów od Stadionu Narodowego, unoszący się balon to będzie znaczyło, że zaczęła się akcja Orange Stacja Balon.

  Łukasz Kamiński
 • Marcin Gienieczko przemierza rzekę Lena w sercu Syberii

  Marcin Gienieczko przemierza rzekę Lena w sercu Syberii

  Największa rzeka Syberii, 4400 km spływu od Gór Bajkalskich, aż do Morza Łaptiewów. Podróż przez Lenę, dziesiątą pod względem długości rzekę świata. To wyzwanie jakie podejmie Marcin Gienieczko. Wyprawa Syberia Expedition 2012 rozpocznie się 4 maja.

  annabar
 • Z nurtem Amazonki: Piotr Chmieliński o wyprawie do źródeł rzeki

  Z nurtem Amazonki: Piotr Chmieliński o wyprawie do źródeł rzeki

  Kajakiem po Amazonce, ponad 6000 kilometrów spływu od źródeł do ujścia rzeki. Piotr Chmieliński jako pierwszy w historii zdołał przemierzyć tę najpotężniejszą rzekę świata. O wyprawie, która odbyła się w 1985 roku opowiadał będzie 13 kwietnia. Spotkanie odbędzie się o godz. 19.00 w Fundacji Kościuszkowskiej w Waszyngtonie.

  annabar
 • Polacy na lodowej pustyni Svalbardu, czyli wyprawa do Ziemi Torella

  Polacy na lodowej pustyni Svalbardu, czyli wyprawa do Ziemi Torella

  Czterech śmiałków, cztery tygodnie przygody w lodach Arktyki, minus 30 stopni mrozu, 400-kilometrowa przeprawa na nartach śladami pierwszych polskich ekspedycji na Spitsbergen. Wśród szczelin i spiętrzonych torosami fiordów. To właśnie Torell Expedition, fotograficzno-filmowa wyprawa do Ziemi Torella.

  annabar
 • Polacy zdobyli jako pierwsi zimą ośmiotysięcznik Gasherbrum I
 • Krystian Herba skoczył rowerem po rekord Guinessa

  Krystian Herba skoczył rowerem po rekord Guinessa

  Krystian Herba pokonał rowerem 2040 schodów i 91 pięter Rose Rayhaan by Rotana w Dubaju, najwyższego hotelu na świecie! Dokonując tego wyczynu w czasie 1:13:41, Krystian ustanowił nowy rekord świata!

  annabar
 • Polak na nartach mknie ponad 200 km/godz. 'To się czuje w nogach'

  Polak na nartach mknie ponad 200 km/godz. 'To się czuje w nogach'

  Niejeden średniej klasy samochód nie rozpędziłby się do prędkości, jaką Jędrzej Dobrowolski osiąga na nartach. - Niektórzy na starcie stają ze łzami w oczach. Ja mam tremę najczęściej przed wyjazdem na zawody. Potem zapominam o strachu - opowiada jedyny Polak, który na nartach przekroczył 200 km/godz.

  Jarosław K. Kowal
 • Wywiad z Zuzanną Witych - polską zawodniczką freeskiingu

  Wywiad z Zuzanną Witych - polską zawodniczką freeskiingu

  Aby przybliżyć Wam jeszcze bardziej w miarę nową dyscyplinę sportową jaką jest freeskiing, w związku z nadchodzącymi Mistrzostwami Polski, prezentujemy wywiad z jedną z uczestniczek zbliżających się The North Face Polish Freeskiing Open 2012.

  Anna_Chodkiewicz
 • Folklor miejski, czyli co gra w duszy warszawiaka
 • Wywiad z Janem Kastorym - polskim zawodnikiem freeskiingu

  Wywiad z Janem Kastorym - polskim zawodnikiem freeskiingu

  Aby przybliżyć Wam jeszcze bardziej w miarę nową dyscyplinę sportową jaką jest freeskiing, w związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Polski, prezentujemy wywiad z jednym z uczestników zbliżających się The North Face Polish Freeskiing Open 2012.

  Anna_Chodkiewicz
 • WAR-SZAŁ: Barką po Wiśle

  WAR-SZAŁ: Barką po Wiśle

  Wisła to nieznana dzielnica Warszawy. Ogromny potencjał, praktycznie niewykorzystany. - Wierzę w to, że uda się ją odzyskać dla mieszkańców i udostępnić w taki sposób, by masowy ruch turystyczny nie szkodził zbyt przyrodzie - mówi Przemek Pasek z fundacji Ja Wisła.

  Rozmawiała Dominika Kotowicz
 • Sylwester na Lhotse: Wielicki na szczyt w gorsecie ortopedycznym

  Sylwester na Lhotse: Wielicki na szczyt w gorsecie ortopedycznym

  Był 31 grudnia 1988 roku. Krzysztof Wielicki jako pierwszy w historii, samotnie, w gorsecie, który nosił po uszkodzeniu kręgosłupa, stanął zimą na szczycie ośmiotysięcznika Lhotse. W sylwestrową noc mija 23 rocznica tego wydarzenia.

  annabar