ZIEMIA - BIEGI, KOLARSTWO, TRIATHLON
-
Adam Bielecki: Wejście na K2 z tlenem to z mojej perspektywy barbarzyństwo
Adam Bielecki, jeden z najlepszych polskich himalaistów, udzielił obszernego wywiadu blogowi jedziemydalej.com. W rozmowie z Dominikiem Szczepańskim poruszył tematy m.in. bohaterskiej akcji ratunkowej na Nanga Parbat, kontrowersji związanych z atakiem Nepalczyków na K2 czy twierdzeń Denisa Urubki, że polskie zdobycie szczytu Broad Peak nie powinno liczyć się jako zimowe.
-
Ostatni etap biegowy i radość zwycięstwa - Runmageddon Sahara zakończony
W dniu 15 marca br. odbył się ostatni etap Runmageddonu Sahara tzw. Bieg Przyjaźni. Był on dobrą okazją, by po trzech dniach zmagań, po prostu przebiec się podziwiając widoki jeziora Lalla Takerkoust i szczytów gór. Tego dnia wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami i dyplomami ukończenia ekstremalnego wyzwania i czuli rozpierającą ich dumę, bo niezależnie od wyników wszyscy byli zwycięzcami, pokonali swoje słabości, upał, wymagającą pustynie i góry.
-
Arcytrudny odcinek w Górach Atlas - Drugi dzień Runmageddonu Sahara
Lejący się z nieba żar i strome podbiegi z tym musieli poradzić sobie uczestnicy. Runmageddonu Sahara. Zmęczeni, ale zadowoleni zakończyli trzeci etap ekstremanego biegu.
-
Trudny bieg po pustyni - Drugi dzień Runmageddonu Sahara
Przepiękne widoki kontra uciążliwe piaski. Trudny fizycznie etap Runmageddonu Sahara rozegrał się w środę 13 marca br. na terenie piaszczystych saharyjskich wydm w Maroku.
-
Runmageddon Sahara oficjalnie rozpoczęty - Uczestnicy Runmageddonu Sahara pokonali pustynię kamienistą
We wtorek 12 marca oficjalnie rozpoczął się Runmageddon Sahara, na jego starcie stanęło ponad 80 uczestników. Odcinki biegowe pierwszego dnia wyniosły 21 lub 33 kilometry. Pierwsze z nich prowadziły po piasku, a kolejne już tylko po coraz bardziej kamienistym te-renie.
-
Korzeniowski pobiegnie Runmageddon w Gruzji."Gdyby nie wypadek wystartowałbym na Saharze"
- Powinniśmy dostać granty z ministerstwa sportu, bo ściągamy ludzi z kanapy - śmieje się Jarosław Bieniecki, twórca Runmageddonu. Ekstremalne bieganie przez przeszkody organizuje nie tylko w Polsce. W marcu na chętnych ponownie czeka Sahara, w wrześniu Gruzja. Na Kaukaz wybiera się m.in mistrz olimpijski Robert Korzeniowski, któremu mordercza wyprawa ma pomóc... w rehabilitacji po wypadku.
-
Wicemistrz Europy w maratonie nie ma z czego żyć. Kontuzja kręgosłupa, wózek inwalidzki i brak sponsorów. "Kiedy ten koszmar się skończy?"
Yared Shegumo, polski lekkoatleta etiopskiego pochodzenia, rehabilituje się po ciężkiej kontuzji kręgosłupa i ledwo wiąże koniec z końcem. - Nie wiem, co będzie jutro. Jest bardzo ciężko, ale najważniejsze, że wstałem z wózka. Długo nie chciałem żalić się w mediach, ale doszedłem do ściany - mówi.
-
Polski biegacz przeszedł do historii! Wygrał morderczy ultramaraton na 1000 mil!
14 dni, 20 godzin, 2 minuty i 26 sekund - tyle Pawłowi Żukowi zajęło przebiegnięcie 1000 mil w greckim 14. Ultramarathon Festival .
-
Polak walczy o zwycięstwo w najbardziej morderczym biegu w Europie! Ogromna przewaga, ale też coraz większe problemy ze zdrowiem. "Jest kiepsko. Leki nie pomagają"
- W wieku 29 lat przeżyłem zawał serca. Ważyłem 103 kg, paliłem papierosy, piłem alkohol, do tego ciągły stres, nie odczuwałem radości z życia. Byłem jednym z wielu "normalnych" facetów z wystającym brzuchem. Po wejściu na trzecie piętro dyszałem niczym lokomotywa. Gdy zacząłem biegać, wszystko się zmieniło - opowiada Paweł Żuk, który walczy o zwycięstwo na trasie morderczego ultramaratonu.
-
Mr. Freeze z Mołdawii! Pokonał ultramaraton w najzimniejszym miejscu na naszej planecie. Zrobił to dla chorej dziewczynki
Mołdawianin Dimitrij Wołoszyn przebiegł 50 km w Ojmiakonie w północno-wschodniej Rosji. Temperatura wynosiła poniżej minus 60 stopni Celsjusza. - Nigdy więcej. Dobrze, że mam to za sobą. Coś strasznego! - opowiadał na mecie dygocząc zimna.
- Szeremeta ze złotym medalem. Takiej jej jeszcze nie widzieliśmy
- Stadion Narodowy oszalał ze szczęścia. "Koniec! Koniec! Koniec!"
- Gra o zdrowie. Jak dzieci i młodzież przyciągnąć do sportu?MATERIAŁ PROMOCYJNY
- Tak Sabalenka zachowała się po meczu. Brak szacunku dla Fręch
- Rewolucja w Barcelonie? Lewandowski już działa. Najpierw Szczęsny, a teraz to
- Tragedia we Francji. Upadł na boisko i już nie wstał. Wstrząsająca przyczyna śmierci
- Nieprawdopodobne. Barcelona ciągle płaci Messiemu!
- Absolutny dramat Szeremety. To brzmi jak wyrok
- Juskowiak grzmi. "Probierzowi nie udało się rozwiązać tego problemu"
- Gwiazdor rozwiązał kontrakt z Liverpoolem i kończy karierę! Ma tylko 33 lata
-
Polak wygrał ekstremalny maraton na Antarktydzie. "Jestem zwykłym amatorem. Zasuwam na trzy etaty. Da się!"
Kocham kontakt z naturą. Z tą dziką, niedotkniętą przez człowieka. Gdy biegnę w tych ekstremalnych maratonach, to czuję coś wyjątkowego. To dla mnie najlepszy relaks i ładowanie baterii. Oprócz tego oczywiście walczę o zwycięstwo - opowiada Piotr Suchenia z Gdyni, zwycięzca tegorocznej edycji Antarctic Ice Marathon.
-
Ma 70 lat i jest prawdziwym człowiekiem z żelaza. "Dopiero się rozkręcam. W przyszłym roku chcę zostać mistrzem świata!"
Marek Musiał, rocznik 1948. Naprawia stare fortepiany i startuje w triathlonach. Ukończył już 11 pełnych Ironmanów, czyli ekstremalnych wyścigów łączących trzy dystanse: 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42 km biegania. - Przede mną jeszcze co najmniej 15 lat startów! - opowiada.
-
Przedzierając się przez busz, chodząc po lawie, z rowerem pod pachą i łódką na plecach. Jak Polacy ukończyli najtrudniejszy rajd przygodowy świata
166 godzin 15 minut i 4 sekundy, czyli prawie tydzień. Dokładnie tydzień bez godziny, 44 minut i 56 sekund. Tyle Arturowi Kurkowi i jego ekipie zajęło ukończenie najtrudniejszego rajdu przygodowego na świecie.
-
Polak wygrał morderczy bieg w Grecji. 490 km w 75 godzin! "Gdyby nie zamieć i marznący deszcz byłoby szybciej!"
Łukasz Sagan (Salco-Garmin Team) zajął pierwsze miejsce w 4. edycji Authentic Phidippides Run. Trasę Ateny-Sparta-Ateny, czyli 490 kilometrów pokonał w 75 godzin, 36 minuty i 57 sekund! - Najgorszy kryzys przeżyłem na 192. km. Trząsłem się z zimna. Dobrze, że zębów nie straciłem. Ale było warto. Satysfakcja na mecie była niesamowita - opowiada Sagan.
-
Biegający kierowca, czyli najpierw rozładunek, później trening. "Niektórzy koledzy w moim wieku są już po zawałach. Ja po bieganiu czuję się jak młody bóg"
Kiedyś żył podobnie jak większość kierowców. Na postoju: browar, chipsy, parówki. Teraz wybiera płatki owsiane z nasionami chia, błonnikiem witalnym, siemieniem lnianym i bananem. Kanapki, batony energetyczne wrzuca do plecaka, napełnia bukłak wodą, przeskakuje przez siatkę na parkingu i biegnie 30 km. Poznajcie Pawła Rutynę, 42-letniego kierowcę ciężarówki i maratończyka.
-
Mateusz Waligóra przeszedł samotnie pustynię Gobi jako pierwszy w historii
W ciągu 58 dni pokonał 1785 km. Wszystko, co potrzebne, ciągnął za sobą na specjalnie przygotowanym do wyprawy wózku, który momentami ważył ponad 200 kg. Mateusz Waligóra jest pierwszym człowiekiem, który samotnie przeszedł największą pustynię Azji.
-
Robert Karaś, mistrz świata w potrójnym Ironmanie. "W Achillesach aż skrzypiało, z czachy dymiło, ale trudniejsze wyzwania dopiero przed mną"
Rok temu Robert Karaś pobił rekord świata w podwójnym Ironmanie. Teraz dokonał czegoś jeszcze bardziej nieprawdopodobnego i otarł się o wyżyny ludzkich możliwości. Ma 29 lat, prowadzi szkółkę triathlonu, w której jest trenerem, a wcześniej był strażakiem. Znajomi mówią o nim: "tytan pracy".
-
Rowerami po Amazonce. Zaczęło się od kilku rurek i szlifierki kątowej [WYWIAD]
Fale uderzały ze wszystkich stron, niektóre były tak wysokie, że traciłem Huberta z oczu. Patrzyły się na mnie z góry i po chwili spadały jak atakująca kobra. Trzymałem się roweru i modliłem.