Parkur

 • Scena jak z Hollywood na kijowskim moście [WIDEO]

  Scena jak z Hollywood na kijowskim moście [WIDEO]

  Pamiętacie te wszystkie filmy akcji, w których nie mogło zabraknąć momentu, kiedy główny bohater ma runąć w przepaść, kiedy kolega wyciąga do niego rękę i próbuje go wyciągnąć? Taka scenę na Moście Moskiewskim w Kijowie zaaranżowało dwóch freerunersów.

  Dominik Szczepański
 • Red Bull Art of Motion. Najlepsi freerunnerzy na Santorini

  Red Bull Art of Motion. Najlepsi freerunnerzy na Santorini

  Już w sobotę, 14 września na wyspie Santorini w Grecji, odbędzie się na finał zawodów Red Bull Art of Motion. Wyspa znana jest jako freerunningowy raj, gdzie 18 najlepszych na świecie sportowców będzie ze sobą konkurować na triki oraz unikalny styl.

  redbull
 • Parkour rodem z Gwiezdnych Wojen. Popis Jedi w Dolinie Goblina w Utah
 • WAR-SZAŁ: street art na ulicach Warszawy

  WAR-SZAŁ: street art na ulicach Warszawy

  - Street art to otwieranie przestrzeni publicznej. To nie tylko kolejny, kolorowy obrazek. Od tego są reklamy i billboardy - mówi Kwiatek, współtwórca fundacji Vlep[v]net i galerii V9, promującej sztukę w przestrzeni miejskiej.

  Rozmawiała Dominika Kotowicz, mwi
 • WAR-SZAŁ: Co jest najważniejsze w parkourze? Zdrowy rozsądek
 • Lepszy niż parkour? Free runing podbija ulice Trójmiasta [GALERIA ZDJĘĆ]

  Lepszy niż parkour? Free runing podbija ulice Trójmiasta [GALERIA ZDJĘĆ]

  Free running to ekstremalny sport polegający na wykonywaniu efektownych i trudnych tricków w czasie pokonywania przeszkód na trasie biegu. W podobnym parkourze liczy się to, by daną trasę i przeszkody pokonać jak najszybciej. We freerunie najważniejsze są "efekty specjalne", czyli wspomniane tricki i elementy akrobatyczne. Dyscyplina podbija ostatnio Trójmiasto. Zobacz jak efektywnie i... efektownie!

  mcd
 • Creative Jam, czyli parkour i freerun

  Creative Jam, czyli parkour i freerun

  Wyjątkowi goście, biegi, efektowne, trudne triki, warsztaty sportowe! To właśnie Creative Jam, ogólnopolski zlot Parkour i Freerun! Podczas imprezy odbędą się pierwsze w Polsce zawody Freerun! Zlot już między 11 a 12 lutego w Warszawie!

  annabar
 • Free running - nowa dyscyplina podbija Trójmiasto!
 • Urban Exploring czyli alternatywna turystyka miejska

  Urban Exploring czyli alternatywna turystyka miejska

  Uwielbialiśmy ten "sport" jako dzieci. Rodzice nazywali to głupotą i zdarzało się zebrać za to klika klapsów. Zabraniano nam łazić po budowach, opuszczonych budynkach czy starych bunkrach. A przecież to była superprzygoda!

  Dominika Kotowicz, Agata Połajewska
 • B-boying, czyli miejska bitwa. W tańcu

  B-boying, czyli miejska bitwa. W tańcu

  W czasach PRL, gdy zapach Ameryki czuć było tylko w Peweksie, a największym szpanem było żucie gumy Donald, na Bronksie rodziła się nowa kultura miejska - B-boying! Wtedy w Polsce ten specyficzny rodzaj tańca z przekąsem nazywano go "tańcem połamańcem". Jak większość kulturalnych towarów eksportowych, także B-boying musiał odczekać swoje na cle, by w połowie lat 80-tych wraz z falą hip-hopu zalać kraj nad Wisłą.

  Rozmawiali Dominika Kotowicz, Paweł Niemira