Burn

 • Michał Ligocki mistrzem Polski w big air

  Michał Ligocki mistrzem Polski w big air

  Michał Ligocki może zaliczyć miniony weekend do bardzo udanych. Do długiej listy swoich sukcesów dopisał tytuł Mistrza Polski w konkurencji big air i wicemistrzostwo Polski w konkurencji slopestyle.

  dsz, Burn
 • Kobiety w sportach ekstremalnych

  Kobiety w sportach ekstremalnych

  - Żeby być dobrym trzeba poświęcić bardzo dużo. Z każdym rokiem jestem coraz mocniejsza, ale okupiłam to wyrzeczeniami. 10 miesięcy w roku spędzam za granicą. Brakuje stabilizacji, ale to całe moje życie. Kocham to, co robię - mówi Ola Taistra, najlepsza polska wspinaczka. W Polsce nie brakuje kobiet, które poświęciły się ekstremalnemu życiu.

  Ile trzeba poświęcić? - Bardzo dużo. Z każdym rokiem jestem coraz mocniejsza, ale okupiłam to wyrzeczeniami. 10 miesięcy w roku spędzam za granicą. Brakuje stabilizacji - mówi Ola Taistra, najlepsza polska wspinaczka.

  dsz,fp
 • Dziewczyny w snowparku czyli co to jest slopestyle?

  Dziewczyny w snowparku czyli co to jest slopestyle?

  Złośliwi mówią, że w snowparku dziewczyna ma przede wszystkim ładnie wyglądać, a poważne ewolucje zostawić chłopakom. W ostatnią sobotę na Gubałówce odbyła się jedyna w swoim rodzaju impreza łącząca freestyle'owe zawody dla kobiet z prawdziwym piknikiem na stoku - Pink Jam 2013. 74 dziewczyny udowadniały, że potrafią znacznie więcej, niż tylko ładnie wyglądać. Choć to oczywiście też.

  FP/informacja prasowa
 • Pink Jam - dziewczyny do snowparku

  Pink Jam - dziewczyny do snowparku

  Drugiego marca duże skocznie i przeszkody w snowparku na Gubałówce z wdziękiem przejmą we władanie snowboardzistki i narciarki. Kasia Rusin, jedna z najlepszych polskich specjalistek od snowboardowego freestyle'u, zaprasza na drugą edycję Pink Jam. Start o godzinie 10:00. Afterparty w klubie La Playa w Zakopanem.

  informacja prasowa
 • Polska premiera ''We Ride''
 • Burn in Snow - relacja z największej imprezy snowboardowej w Polsce

  Burn in Snow - relacja z największej imprezy snowboardowej w Polsce

  Kilka tysięcy osób podziwiało zmagania specjalistów od konkurencji big air w czasie tegorocznej edycji festiwalu Burn In Snow. Piotr Janosz po raz drugi okazał się najlepszy w rywalizacji snowboardzistów. Amerykanin Lucas Evans stanął na najwyższym miejscu podium wśród narciarzy.

  FP/informacja prasowa
 • Co, gdzie, kiedy na Burn In Snow?

  Co, gdzie, kiedy na Burn In Snow?

  W Szczyrku zapowiada się gorący weekend. Wszystko za sprawą drugiej edycji festiwalu Burn In Snow, który powraca w tym roku ze zdwojoną mocą.

  materiały prasowe
 • Ikona snowboardu: Przerażają mnie oczekiwania widowni [WYWIAD]

  Ikona snowboardu: Przerażają mnie oczekiwania widowni [WYWIAD]

  - Wybrałem snowboard, bo jestem uzależniony od endorfin. Udanego lądowania po spektakularnym skoku nie da się porównać z niczym. Boję się natomiast oczekiwań widowni, pod presją możesz popełnić błąd, a w moim zawodzie błąd to upadek i ból - mówi Gigi Rüf, legendarny austriacki snowboardzista.

  rozmawiał w Innsbrucku Łukasz Wojtkiewicz
 • Burn in Snow. Wygraj podwójne zaproszenie [KONKURS]
 • Air&Style. Niesamowite triki [ZDJĘCIA]

  Air&Style. Niesamowite triki [ZDJĘCIA]

  Na słynnej skoczni Bergisel w Innsbrucku rozegrano jubileuszowe 20. zawody Air&Style. W piątek klasycznymi trikami podczas Burn Style Session popisywali się legendarni zawodnicy, w sobotę o "Pierścień Chwały" walczyło 24. najlepszych snowboardzistów świata.

  łw
 • Air&Style. Szalony jak rider

  Air&Style. Szalony jak rider

  Po 75-metrowym rozbiegu pędzi Fin Peetu Piiroinen, faworyt. Wybija się, w czasie 30-metrowego lotu wykonuje cztery obroty i rozbija się o zeskok. Wstaje, nic mu nie jest, przepadła za to szansa na zwycięstwo w Air&Style, najważniejszych zawodach snowboardowych świata.

  Łukasz Wojtkiewicz, Innsbruck
 • Marco Grilic wygrał Burn Style Session

  Marco Grilic wygrał Burn Style Session

  Lista startowa piątkowej Burn Style Session na Bergisel w Innsbrucku to krótkie podsumowanie tego, "kto jest kim? w snowboardzie. Obok prawdziwych legend na starcie stanęli młodzi zawodnicy. Najlepszy okazał się Marco Grilic.

  dsz, burn
 • Historia snowboardu oczami ludzi, którzy ją tworzyli
 • Kraina OZ pomogła polskiej mistrzyni świata? [WIDEO]

  Kraina OZ pomogła polskiej mistrzyni świata? [WIDEO]

  Karolina Winkowska, która w 2012 roku została najlepszą kitesurferką na świecie, przed dwoma ostatnimi przystankami mistrzostw spędziła trochę czasu w Australii. Z treningu w ''Krainie OZ'' powstał krótki film.

  dsz
 • Burn in Snow coraz bliżej. Będzie wysoko Panocek [WIDEO]
 • We Ride. Filmowa opowieść o historii snowboardu [TRAILER]

  We Ride. Filmowa opowieść o historii snowboardu [TRAILER]

  Najnowsza produkcja Burn to wyjątkowa podróż przez historię snowboardu - od stworzenia przez Shermana Poppena Snurfera, poprzez dopuszczenie jazdy na snowboardzie w amerykańskich i europejskich ośrodkach, aż po pierwsze zawody Air&Style i wejście tej dyscypliny do programu Igrzysk Olimpijskich.

  dsz, burn
 • Tłumy widzów na otwarciu Burn Bowl

  Tłumy widzów na otwarciu Burn Bowl

  Opuszczone do niedawna okolice położonego niemalże w centrum Warszawy ośrodka sportowego Skra tętnią życiem. W sobotę na otwarcie Burn Bowl przybyły tłumy kibiców i mnóstwo deskorolkowców z całej Polski.

  materiały organizatora
 • Snowboard. Wyjątkowa impreza na otwarcie 20. edycji Air & Style.

  Snowboard. Wyjątkowa impreza na otwarcie 20. edycji Air & Style.

  Pierwsze zawody Air&Style, które odbyły się w 1993 roku zgromadziły małą grupkę zapaleńców, prawdziwych pionierów freestyle'u snowboardowego. 20 lat później, rywalizacja 24. najlepszych zawodników o nagrody z puli wynoszącej 75 000 euro i słynny ?Pierścień Chwały? to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych na świecie, które przyciąga na stadion Bergisel w Innsbrucku blisko 14 000 osób!

  materiały organizatora
 • Visions. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia

  Visions. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia

  Dla członków grupy Storm Freerun jedynym ograniczeniem w pokonywaniu w widowiskowy sposób otaczającej ich przestrzeni jest własna wyobraźnia. Jak udowadniają w kilkuminutowej produkcji pt. "burn Visions" granica pomiędzy tym co realne, a tym co należy do świata wyobraźni jest bardzo cienka.

  materiały prasowe
 • Rejestracja na Burn In Snow otwarta

  Rejestracja na Burn In Snow otwarta

  Ruszyła oficjalna strona internetowa Burn In Snow - jedynego polskiego festiwalu łączącego sport i muzykę. Tym samym otwarta została rejestracja do startu w kwalifikacjach snowboardzistów i narciarzy, a także ujawnione zostały pierwsze nazwiska zaproszonych zawodników i artystów.

  materiały organizatora
 • Karolina Winkowska: W pewnym momencie miałam dość

  Karolina Winkowska: W pewnym momencie miałam dość

  - Po piątym przystanku miałam już dosyć i dlatego dokładnie przeanalizowałam każdą przegraną w tym sezonie. Co ciekawe, można powiedzieć, że technicznie pływałam gorzej na koniec, na początku sezonu. Ale za to skuteczniej - opowiada polska mistrzyni świata w kitesurfingu Karolina Winkowska.

  dsz, burn
 • Karolina Winkowska mistrzynią świata w kitesurfingu
 • Burn in Snow 2013. Święto śniegu i muzyki

  Burn in Snow 2013. Święto śniegu i muzyki

  Co się stanie gdy połączy się największe zawody w snowboardowym i narciarskim freestyle'u z festiwalem, na którym zagrają najciekawsi wykonawcy współczesnej muzyki niezależnej i klubowej? To proste - otrzymamy najgorętszą imprezę roku. To wszystko już 8 i 9 lutego w Szczyrku!

  materiały organizatora