Polecamy

 • Najmłodsza Polka, która opłynęła świat wyruszyła na Spitsbergen

  Najmłodsza Polka, która opłynęła świat wyruszyła na Spitsbergen

  Wyprawa jachtem przez dzikie pustkowia północno-zachodniej Rosji, rejs przez kanał Białomorski, w głąb Karelii, od Morza Białego, przez Morze Barentsa, aż do wrót Spitsbergenu. To ekspedycja pod żaglami, którą od kwietnia realizuje Marta Sziłajtis-Obiegło, najmłodsza Polka, której udało się samotnie opłynąć świat. Po pokonaniu tysięcy mil jacht "Maleństwo", w październiku zacumuje w portugalskim Matosinhos.

  annabar
 • Dr Clark: Zamierzamy bezpiecznie sprowadzić Felixa z powrotem

  Dr Clark: Zamierzamy bezpiecznie sprowadzić Felixa z powrotem

  Felix Baumgartner już wkrótce podejmie próbę pobicia czterech rekordów! 36576 metrów wysokości, najwyższa warstwa stratosfery, najwyższy załogowy lot balonem, najdłuższe swobodne spadanie, przekroczenie bariery dźwięku! O bezpieczeństwo projektu zadba doktor Jonathan Clark, dyrektor medyczny Red Bull Stratos.

  annabar, red bull
 • K2: Polscy himalaiści rozpoczęli wyprawę

  K2: Polscy himalaiści rozpoczęli wyprawę

  Polscy wspinacze Adam Bielecki i Marcin Kaczkan pod kierownictwem Artura Hajzera rozpoczęli kolejną wyprawę na ośmiotysięcznik. Tym razem celem zespołu jest K2 (8611 m n.p.m), drugi co do wysokości szczyt świata. Ekspedycja, która organizowana jest w ramach programu "Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015" potrwa do końca lipca.

  annabar
 • To był piękny dzień: Bieg im. Druha Marduły w Tatrach

  To był piękny dzień: Bieg im. Druha Marduły w Tatrach

  To był trudny bieg. Potężne przewyższenie jak na nasz kraj: +1784/-1436 m przy 25,4 km trasie pozwoliły zakwalifikować Bieg im. Druha Marduły do prestiżowego cyklu Skyrunning, jednocześnie wyznaczając je I Mistrzostwami Polski w tej kategorii. Ale przede wszystkim, zawodnicy, jak nigdy dotąd mieli okazję rywalizować w samym sercu Tatr.

  Monika Strojny
 • Lhotse: Kinga Baranowska wraca do kraju. Powitanie na lotnisku Chopina

  Lhotse: Kinga Baranowska wraca do kraju. Powitanie na lotnisku Chopina

  Już w piątek 1 czerwca do Polski wraca Kinga Baranowska, która 25 maja o godz. 10.00 czasu nepalskiego stanęła na szczycie Lhotse (8156 m n.p.m.), czwartej co do wysokości góry świata. Powitanie himalaistki odbędzie się na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina, gdzie około godz. 12.00 rozpocznie się konferencja prasowa Kinga Baranowska - Lhotse 2012.

  annabar
 • Lhotse: Anna Lichota zdobyła szczyt. Dla dzieci w Nepalu

  Lhotse: Anna Lichota zdobyła szczyt. Dla dzieci w Nepalu

  Anna Lichota 24 maja około godz. 8.00 czasu lokalnego zdobyła ośmiotysięcznik Lhotse (8516 m n.p.m). Dokonując tego wyczynu Lichota stała się drugą, po Annie Czerwińskiej Polką, która zdobyła szczyt. Podczas wyprawy podróżniczka chciała zgromadzić środki na budowę szkoły dla dzieci w Nepalu.

  annabar
 • Sukces na Lhotse. Kinga Baranowska zdobyła szczyt

  Sukces na Lhotse. Kinga Baranowska zdobyła szczyt

  - Dziś o 10.00 rano czasu nepalskiego stanęłam na szczycie Lhotse (8516 m). Górę tę dedykuję Jurkowi Kukuczce, który zginął na południowej ścianie - przekazała 25 maja Kinga Baranowska.

  annabar
 • Rafael Ortiz spłynął 57-metrowy wodospad Palouse Falls

  Rafael Ortiz spłynął 57-metrowy wodospad Palouse Falls

  Rafael Ortiz z Meksyku zdołał pokonać wysoki na ok. 57 metrów wodospad Palouse Falls w amerykańskim stanie Waszyngton. Kajakarz został tym samym drugą w historii osobą, która dokonała tego wyczynu.

  annabar, red bull
 • Surfing Challenge w rytmie ŁąkiFunku

  Surfing Challenge w rytmie ŁąkiFunku

  Silne wiatry i potężne fale nie straszne miłośnikom surfingu. Najwięksi twardziele zmierzą się w zawodach Surfing Challenge, które zostaną rozegrane podczas sztormu na Bałtyku. Impreza już między 10 a 31 sierpnia na Półwyspie Helskim.

  annabar
 • Akte Blani(X)3: spadochronowo-szybowcowe ewolucje na 4 tys. m

  Akte Blani(X)3: spadochronowo-szybowcowe ewolucje na 4 tys. m

  Niezwykłego wyczynu dokonała grupa Red Bull Skydive Team. W ramach projektu Akte Blani(X) 3 pięciu spadochroniarzy utworzyło formację z dwoma szybowcami. Lot odbył się w Austrii, 4000 metrów nad ziemią, a prędkość jaką rozwinął zespół dochodziła do 180 km/h. Zobaczcie sami!

  annabar