Polecamy

 • Paweł Michalski 13. Polakiem na Broad Peaku. Podsumowanie

  Paweł Michalski 13. Polakiem na Broad Peaku. Podsumowanie

  - Na szczycie stanąłem 31 lipca o godz. 10.34. Działałem sam, bez wsparcia tragarzy wysokościowych i bez użycia dodatkowego tlenu - relacjonuje Paweł Michalski, który zdobył Broad Peak (8051 m n.p.m.), dwunasty pod względem wysokości szczyt świata. Oto podsumowanie ekspedycji.

  annabar
 • Marcin Kaczkan rusza zdobyć K2

  Marcin Kaczkan rusza zdobyć K2

  Marcin Kaczkan 4 sierpnia opuścił bazę pod K2, by w najbliższych dniach rozpocząć atak szczytowy. Partnerem Polaka będzie Litwin Ernestas Marksaitis.

  annabar
 • Od Egiptu po Namibię, czyli paralotnią przez Afrykę

  Od Egiptu po Namibię, czyli paralotnią przez Afrykę

  Cztery miesiące podróży, wizyta w 10 krajach - od Egiptu po Namibię. Thomas de Dorlodot i Horacio Llorens poznali Afrykę w sposób jakiego jeszcze nikt nie próbował - na paralotni. Zobaczcie film i zdjęcia z wyprawy!

  annabar
 • Paweł Michalski zdobył Broad Peak

  Paweł Michalski zdobył Broad Peak

  Polski himalaista Paweł Michalski zdobył Broad Peak (8047 m n.p.m.). Na wierzchołku góry stanął 31 lipca około godz. 10.34 czasu pakistańskiego. - Zmęczony, ale szczęśliwy. Kocham góry - mówi himalaista.

  annabar
 • Adam Bielecki na K2: opis ataku szczytowego

  Adam Bielecki na K2: opis ataku szczytowego

  - W dniu  31 lipca 2012 Adam Bielecki zdobył drugi szczyt świata K2 (8611 m). Wejścia dokonano drogą Abruzzi od strony Pakistanu. Jest to pierwsze polskie męskie przejście tej drogi - poinformował Artur Hajzer. Oto relacja z przebiegu ataku szczytowego.

  annabar
 • Adam Bielecki zdobył K2

  Adam Bielecki zdobył K2

  - W dniu dzisiejszym - 31 lipca 2012 - Adam Bielecki zdobył drugi szczyt świata K2 (8611 m). Taką informację otrzymaliśmy smsem od Marcina Kaczkana dzisiaj o 11.00 czasu polskiego (14.00 pakistańskiego) - przekazał Artur Hajzer, pozostający w Polsce szef wyprawy.

  annabar
 • Red Bull Startos: ostatni skok testowy Baumgartnera zaliczony

  Red Bull Startos: ostatni skok testowy Baumgartnera zaliczony

  Lot w specjalnym balonie na wysokość 29 455 metrów, 3 minuty 48 sekund swobodnego spadania, prędkość dochodząca do 862 km/h. To rekordowy skok, który wykonał austriacki spadochroniarz Felix Baumgartner. Wyczyn stanowił ostatni element przygotowania do realizacji misji Red Bull Stratos.

  annabar
 • Kongur Shan 2012: polscy wspinacze założyli obóz II

  Kongur Shan 2012: polscy wspinacze założyli obóz II

  - Po 10 godzinach walki w świeżym śniegu, założyliśmy obóz II na wysokości 5200 m. Na zejście założyliśmy stanowiska tzw. Abałakowy. Dziś pogoda w kratkę, próbujemy się przebić do obozu III. Wszyscy cali i zdrowi - przekazał 29 lipca Marcin Hennig, kierownik Wyprawy Polskiego Związku Alpinizmu na Kongur Shan.

  annabar
 • Wyprawa na K2: poręczowanie drogi do "czwórki"

  Wyprawa na K2: poręczowanie drogi do "czwórki"

  - Z ostatniej chwili wiemy, że aktualnie trwa akcja poręczowania drogi do obozu IV, a Dawa Sherpa i jego partnerzy chcą przy pomocy aparatury tlenowej w dniu jutrzejszym zaatakować szczyt - poinformował 30 lipca Artur Hajzer, kierownik wyprawy PHZ na K2.

  annabar
 • Maraton Gorce: wrzesień z widokiem na Tatry

  Maraton Gorce: wrzesień z widokiem na Tatry

  Amatorów biegów górskich biegających już w Gorcach nie trzeba zbytnio zachęcać do przybycia do Nowego Targu, a tych którzy pierwszy raz stoją przed wyborem zawodów może przekonają relacje  i galerie zdjęć z poprzednich edycji biegu.

  Monika Strojny
 • K2: Polacy w drodze do "trójki". Poczekamy na lepszą szansę [WIDEO]
 • Marcin Czajkowski: jutro będziemy walczyć o zwycięstwo

  Marcin Czajkowski: jutro będziemy walczyć o zwycięstwo

  Po drugim dniu regat 49er Grand Prix Gdynia pozycję lidera wciąż utrzymują Tomasz Januszewski i Jacek Nowak. Drugiej załodze w klasyfikacji - Marcinowi Czajkowskiemu i Marcinowi Rymerowi - stratę punktową udało się zminimalizować do 3 punktów. - Jutro będziemy walczyć o zwycięstwo! - podkreśla Marcin Czajkowski. Oto relacja Magdaleny Czajkowskiej.

  annabar
 • Maraton Gór Stołowych z nowym zwycięzcą. Upał nie zawiódł

  Maraton Gór Stołowych z nowym zwycięzcą. Upał nie zawiódł

  Burza z piorunami i chłód przywitały w piątkowy wieczór zawodników III Maratonu Gór Stołowych, gdy przyjeżdżali do Pasterki, wsi na końcu świata na granicy z Czechami w Kotlinie Kłodzkiej. Ale sobotni ranek 7 lipca nie wzbudzał wątpliwości, że będzie parno i gorąco. Jak zawsze na tym maratonie

  Monika Strojny
 • K2: Marcin Kaczkan i Adam Bielecki dotarli do "dwójki"

  K2: Marcin Kaczkan i Adam Bielecki dotarli do "dwójki"

  Marcin Kaczkan i Adam Bielecki 3 lipca osiągnęli obóz II na wysokości około 6530 m na ośmiotysięczniku K2. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów tego pierwszego wspólnego wyjścia w górę i jesteśmy przekonani, że w tym samym dobrym stylu uda nam się wkrótce założyć obóz trzeci na ramieniu K2 - przekazali himalaiści.

  annabar
 • "Dar Młodzieży" 30 lat pod polską banderą

  "Dar Młodzieży" 30 lat pod polską banderą

  Nadaję ci imię "Dar Młodzieży" - te słowa wypowiedziała matka chrzestna Helena Jurkiewicz rozbijając, jak nakazuje ceremoniał morski, butelkę szampana o burtę żaglowca. Uroczystość odbyła się 4 lipca 1982 roku. Przed kilkoma dniami minęło 30 lat od podniesienia bandery na jedynej w Polsce wciąż pływającej fregacie.

  annabar
 • Lavaredo Trail: 96 kilometrów rowerem przez Dolomity

  Lavaredo Trail: 96 kilometrów rowerem przez Dolomity

  Rowerem przez Dolomity szlakiem biegu górskiego Lavaredo Ultra Trail, 96 km poróż przez najpiękniejsze zakątki włoskich gór, 24 godziny jazdy, 4800 m wzniesienia. To wyprawa Lavaredo Trail, którą zrealizowali Rob Dean, Josh Ibbett i fotograf Dan Milner. Zobaczcie relację!

  annabar
 • K2: Polacy poręczują drogę. Lawina na szlaku Cesena

  K2: Polacy poręczują drogę. Lawina na szlaku Cesena

  Polscy wspinacze Marcin Kaczkan i Adam Bielecki, którzy przebywają pod K2, rozpoczęli poręczowanie szlaku powyżej obozu I na drodze Abruzzi. Jak przekazał Artur Hajzer, na drodze Cesena znów spadła lawina. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

  annabar
 • Iker Karrera i Sebastien Chaigneau najszybsi w Lavaredo Ultra Trail

  Iker Karrera i Sebastien Chaigneau najszybsi w Lavaredo Ultra Trail

  Ponad 1000 zawodników i zawodniczek stanęło na starcie dwóch biegów, które odbyły się w dniach 29 - 30 czerwca w ramach imprezy The North Face Lavaredo Ultra Trail 2012. Na dłuższym, 120 - kilometrowym dystansie, bezkonkurencyjni byli Iker Karrera i Sebastien Chaigneau, a walka o zwycięstwo rozegrała się na ostatnich 25 kilometrach trasy.

  annabar
 • K2: Niebezpieczny początek wspinaczki

  K2: Niebezpieczny początek wspinaczki

  Niebezpiecznie rozpoczęła się akcja górska na K2. Jak przekazał Artur Hajzer, w okolicy "jedynki" zeszła lawina, w wyniku której obrażeń głowy doznał pakistański tragarz Amin z Shimshal. Na szczęście jego stan uległ poprawie na tyle, że zdołał o własnych siłach skierować się do bazy. Polak Marcin Kaczkan działał na drodze Abruzzi, gdzie osiągnął wysokość obozu I, po czym również wrócił do bazy.

  annabar
 • Lato w Azji, sylwester na Bali, czyli Paczki w podróży

  Lato w Azji, sylwester na Bali, czyli Paczki w podróży

  Podróż koleją transsyberyjską do Pekinu, Naadam w Mongolii, Laos na skuterze, Antypody na czterech kołach, trekking w Ameryce Południowej. Paczki w podróży dookoła świata to roczna przygoda, którą już 25 czerwca rozpoczną Kasia Kipigroch-Paczek i Marcin Paczek.

  annabar
 • K2. Artur Hajzer: akcja górska jeszcze się nie rozpoczęła

  K2. Artur Hajzer: akcja górska jeszcze się nie rozpoczęła

  - Marcin Kaczkan wziął większy zapas czasowy na aklimatyzację i jest już w bazie. Adam Bielecki, który na przełomie maja i czerwca działał na McKinleyu zostaje nieco w tyle i "daje Marcinowi fory". Akcja górska jeszcze się nie rozpoczęła - poinformował 20 czerwca Artur Hajzer, kierownik wyprawy Polaków na K2.

  annabar
 • MŚ Raceboard: Wójcik zdobył złoto, Frydrychowicz ze srebrem
 • Śledź na żywo zmagania uczestników Lavaredo Ultra Trail

  Śledź na żywo zmagania uczestników Lavaredo Ultra Trail

  Do startu 6. edycji The North Face Lavaredo Ultra Trail, wyjątkowego biegu górskiego w sercu Dolomitów pozostało 10 dni. Już teraz biegacze mogą aktywować aplikację Live Trail, dzięki której ich wyniki będą publikowane w czasie rzeczywistym na stronach Facebook i Twitter.

  annabar