Polecamy

 • Karolina Riemen: Chcę przede wszystkim poprawić wytrzymałość

  Karolina Riemen, jedna najlepszych polskich narciarek skicrossowych, reprezentantka na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver, opowiada o przygotowaniach do nowego sezonu i nadchodzących Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Sochi. - Chcę przede wszystkim poprawić wytrzymałość i siłę - podkreśla zawodniczka.

  Rozmawiał Andrzej Lesiewski
 • Polscy himalaiści w drodze na Lhotse: zbliżamy się do bazy

  Polscy himalaiści w drodze na Lhotse: zbliżamy się do bazy

  - Jesteśmy jeden dzień od bazy.  Proces aklimatyzacji przebiega sprawnie i czujemy się dobrze. Codziennie po zakończeniu etapu podchodzimy jeszcze kilkaset metrów do góry i cofamy się na nocleg niżej. Efekty są bardzo dobre - wysokość nam nie dokucza.  Niektórzy mają jeszcze siłę by pograć w piłkę - poinformowali 8 września uczestnicy wyprawy na ośmiotysięcznik Lhotse.

  annabar
 • ME klasy 49er: drugi dzień wyścigów okiem Magdaleny Czajkowskiej

  ME klasy 49er: drugi dzień wyścigów okiem Magdaleny Czajkowskiej

  Właśnie zakończył się drugi dzień ściągania w Mistrzostwach Europy klasy 49er. Regaty rozpoczęły się nową formą wyścigu - w dniu wczorajszym rozegrany został wyścig długodystansowy, który trwał około 2 godzin. Natomiast standardowe do tej pory formy ścigania - wyścigi flotowe trwają 20-30 min.

  Magdalena Czajkowska
 • Mistrzostwa Europy klasy 49er: start w najbliższy weekend

  Mistrzostwa Europy klasy 49er: start w najbliższy weekend

  Ponad 60 załóg, w tym trzy polskie teamy, zmierzy się w Mistrzostwach Europy klasy 49er, które odbędą się we włoskiej miejscowości Fraglia Vela Riva na jeziorze Garda. Regaty rozegrane zostaną między 8 a 15 września.

  annabar, PZŻ
 • Elizabeth Hawker po raz 5. zwycięża w Ultra Trail du Mont Blanc

  Elizabeth Hawker po raz 5. zwycięża w Ultra Trail du Mont Blanc

  Brytyjka Elizabeth Hawker już po raz piąty triumfowała w rywalizacji kobiet w zawodach The North Face Ultra Trail du Mont Blanc. Wśród mężczyzn najlepszy był Francuz François D'Haene. Bardzo dobrze spisali się też Polacy. Magdalena Łączak była 6. wśród kobiet, a Piotr Hercog finiszował na 15. miejscu. Wyścig odbył się między 27 sierpnia a 2 września we francuskim Chamonix.

  The North Face, annabar
 • Polacy na Lhotse: trwa karawana, zespół w Namche Bazaar

  Polacy na Lhotse: trwa karawana, zespół w Namche Bazaar

  Zespół himalaistów, którzy pod kierownictwem Artura Hajzera podejmą próbę zdobycia ośmiotysięcznika Lhotse (8516 m), dotarł już do Namche Bazaar. - Na szlaku jest pusto, nie ma jeszcze tłumów trekkersów, a wśród tych co są, przodują Chińczycy - informują uczestnicy wyprawy.

  annabar
 • Polacy na Lhotse: zespół rozpoczął karawanę do bazy

  Polacy na Lhotse: zespół rozpoczął karawanę do bazy

  Mimo intensywnych opadów monsunowych, członkom wyprawy na ośmiotysięcznik Lhotse (8516 m) kierowanej przez Artura Hajzera, udało się dolecieć z Katmandu do Lukli. Jak poinformował leader ekspedycji, 4 września zespół rozpoczął karawanę do bazy.

  annabar
 • Hansjörg Auer w Perfection Valley. Nowe drogi na Ziemi Baffina

  Hansjörg Auer w Perfection Valley. Nowe drogi na Ziemi Baffina

  Belly Tower, The door, Hotel Gina, Hotel Monica i Levi is coming to nowe drogi wspinaczkowe na nieeksplorowanych dotychczas ścianach skalnych Ziemi Baffina, które otworzyli członkowie wyprawy do Perfection Valley pod przewodnictwem Hansjörga Auera.

  annabar
 • Polacy na Lhotse: himalaiści już w Katmandu

  Polacy na Lhotse: himalaiści już w Katmandu

  Uczestnicy wyprawy unifikacyjnej PZA na Lhotse (8516 m) dotarli już do Katmandu, skąd 2 września skierowali się do Lukli, by tam rozpocząć karawanę do bazy pod ośmiotysięcznikiem.

  annabar, PHZ
 • Krzysztof Owczarek pierwszym Polakiem w Vendee Globe Challenge

  Krzysztof Owczarek pierwszym Polakiem w Vendee Globe Challenge

  Prawie 30 tys. mil morskich do pokonania, ponad trzy miesiące rywalizacji, najlepsi żeglarze w ekstremalnym wyścigu solo non-stop wokół globu! To właśnie Vendee Globe Challenge, jedne z najtrudniejszych regat oceanicznych świata. Krzysztof Owczarek ma szansę zostać pierwszym w historii Polakiem, który weźmie udział w wyścigu!

  annabar
 • Uczestnicy wyprawy unifikacyjnej na Lhotse wylecieli do Katmandu

  Uczestnicy wyprawy unifikacyjnej na Lhotse wylecieli do Katmandu

  Agnieszka Bielecka, Andrzej Bargiel, Mateusz Grobel, Artur Małek, Krzysztof Starek i Mateusz Zabłocki 30 sierpnia wylecieli z Polski do Katmandu. Tym samym rozpoczęła się wyprawa unifikacyjna Polskiego Związku Alpinizmu na ośmiotysięcznik Lhotse (8516 m).

  annabar
 • Wspaniały sukces polskiego żaglowca. "Fryderyk Chopin" wygrał słynne regaty wielkich żaglowców - Tall Ships' Races

  Wspaniały sukces polskiego żaglowca. "Fryderyk Chopin" wygrał słynne regaty wielkich żaglowców - Tall Ships' Races

  "Fryderyk Chopin" zwyciężył w najsłynniejszych regatach wielkich żaglowców - Tall Ships' Races - dowiedział się portal Gazeta.pl. Polski żaglowiec zajął pierwsze miejsce w najbardziej prestiżowej klasie "A" i osiągnął najkrótszy czas w całych regatach, co daje mu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. To pierwsze od 1989 r. zwycięstwo Polaków w tych regatach.

  Michał Gostkiewicz
 • Red Bull Startos: skok Baumgartnera przełożony na jesień

  Red Bull Startos: skok Baumgartnera przełożony na jesień

  - Drugi skok testowy z wysokości 29,610 metrów był kluczowym osiągnięciem misji Red Bull Stratos. Niestety podczas lądowania na nierównym terenie kosmiczna kapsuła Baumgartnera uległa uszkodzeniu. Skok ze stratosfery został przesunięty na październik - poinformował zespół Red Bull Stratos.

  annabar, red bull
 • Rosyjscy żeglarze w rejsie "Dookoła Świata za Pomocną Dłoń"

  Rosyjscy żeglarze w rejsie "Dookoła Świata za Pomocną Dłoń"

  - Szkoła pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego od wielu tygodni przygotowuje się na przyjęcie w kolejnej edycji projektu "Dookoła Świata za Pomocną Dłoń" dwóch rosyjskich uczestników oceanicznego rejsu żaglowca POGORIA - poinformował Krzysztof Baranowski.

  annabar
 • Thomas de Dorlodot paralotnią nad Karakorum

  Thomas de Dorlodot paralotnią nad Karakorum

  Lot w pobliżu K2, przeprawa przez trzy największe lodowce górskie świata, 300 km podróży. Paralotnią nad Karakorum to wyprawa, którą zakończył Thomas de Dorlodot. Belgijczyk stał się tym samym pierwszą osobą, która samotnie na paralotni przebyła drogę nad drugim lańcuchem górskim Ziemi.

  annabar
 • K2: Adam Bielecki i Marcin Kaczkan zakończyli akcję górską

  K2: Adam Bielecki i Marcin Kaczkan zakończyli akcję górską

  - Marcin Kaczkan dotarł do bazy po swoim ataku na szczyt, który ze względu na złe warunki pogodowe zakończył się na wysokości obozu III. Tym samy akcja górska została zakończona - poinformował 8 sierpnia Artur Hajzer.

  annabar
 • Komentarz Davida Kaszlikowskiego do komunikatu PZA o Golden Lunacy

  Komentarz Davida Kaszlikowskiego do komunikatu PZA o Golden Lunacy

  "Bezstronność, a ostatnie wydarzenia wokół wyprawy na Grenlandię 2012" - to odpowiedź Davida Kaszlikowskiego na komunikat Polskiego Związku Alpinizmu z 31 lipca 2012 dotyczący wyprawy weryfikacyjnej do Golden Lunacy. Prezentujemy treść artykułu Kaszlikowskiego, który ukazał się 5 sierpnia na oficjalnej stronie wspinacza.

  annabar
 • Komunikat PZA dotyczący wyprawy weryfikacyjnej do Golden Lunacy

  Komunikat PZA dotyczący wyprawy weryfikacyjnej do Golden Lunacy

  We wtorek 31 lipca 2012 na stronie głównej Polskiego Związku Alpinizmu ukazał się komunikat Zarządu dotyczący wyprawy na Grenlandię, której celem była weryfikacja drogi Golden Lunacy. Prezentujemy treść komunikatu wraz z uzupełnieniem dodanym 3 sierpnia.

  annabar
 • Red Bull X-Fighters w Monachium: Sherwood w drodze po tytuł mistrza

  Red Bull X-Fighters w Monachium: Sherwood w drodze po tytuł mistrza

  Już w najbliższą sobotą 11 sierpnia w Monachium odbędzie się przedostatnia rywalizacja w ramach tegorocznej Światowej Serii Red Bull X-Fighters. Nowozelandczyk Levi Sherwood ma duże szanse, by już podczas najbliższych zawodów zapewnić sobie tytuł Mistrza. Drugie w tym roku zwycięstwo Sherwooda, które wywalczył w Madrycie, zapewniło mu 80-punktową przewagę nad Javierem Villegasem z Chile. Podczas przystanku w Niemczech do zgarnięcia jest 100 punktów.

  annabar, red bull
 • Kongur Shan 2012: nie udało się zdobyć szczytu. Wyprawa zakończona

  Kongur Shan 2012: nie udało się zdobyć szczytu. Wyprawa zakończona

  Zakończyła się wyprawa polskich himalaistów na siedmiotysięcznik Kongur Shan w Chinach. - 2 sierpnia po trzech nocach spędzonych w obozie 5 na wysokości około 6 850 m w trakcie ataku w stylu alpejskim na Kongur Shan zdecydowaliśmy się na odwrót - przekazał Marcin Hennig, leader ekspedycji.

  annabar
 • K2: Atak szczytowy Marcina Kaczkana nie udał się

  K2: Atak szczytowy Marcina Kaczkana nie udał się

  - Drugi atak na szczyt K2 w wykonaniu Marcina Kaczkana nie powiódł się. Nie było obozu III na swoim miejscu. Zwiało namiot i jego wyposażenie i kombinezon puchowy. Marcin musiał zawrócić do obozu II gdzie spędza noc - poinformowali himalaiści.

  annabar
 • Ekspedycja na Biegun Południowy: przy minus 30 stopniach biopaliwa dają radę