Polecamy

 • Najszybszy

  Najszybszy

  W MotoGP jeździ się szybciej niż w Formule a samych kierowców chroni znacznie mniej zabezpieczeń. Jeśli dochodzi do kraksy w powietrzu nie fruwają elementy bolidu, ale sami zawodnicy. Nie trzeszczą zderzaki, a ludzkie kości. Jak radzić sobie z taką presją i ciągłym poczuciem zagrożenia? O tym jest znakomity film Marka Neale'a "Najszybszy".

  Krzysztof Girgiel
 • All.I.Can już 18 grudnia

  All.I.Can już 18 grudnia

  Tytuł ?All.I.Can? oddaje w najprostszy sposób, to co producenci chcieli w tym filmie pokazać. Ekipa z ogromną pasją, dozą humoru i szaleństwa pokazuje nowoczesne narciarstwo i urzekające krajobrazy z całego świata. Widza uderza też mistrzostwo montażu i pomysł na realizację tego niesamowitego eseju narciarskiego.

  materiały organizatora
 • Triathlon. Rasmus Henning: Bądź twardy

  Triathlon. Rasmus Henning: Bądź twardy

  - Wayne Gretzky powiedział kiedyś: nie trafiasz 100 proc. strzałów, których nie oddajesz. I o to chodzi w sporcie - powiedział Rasmus Henning, jeden z najlepszych triathlonistów na świecie.

  dsz
 • 2 SPORTS FILM FESTIVAL 360° rusza we Wrocławiu

  2 SPORTS FILM FESTIVAL 360° rusza we Wrocławiu

  W środę, 5.12, projekcją NAJSZYBSZEGO rozpocznie się edycja 2 SPORTS FILM FESTIVAL 360° we Wrocławiu. O godzinie 18:00 w Kinie Nowe Horyzonty zacznie się święto filmów dokumentalnych poświęconych sportom ekstremalnym, tematyce górskiej, outdoorowej i ekologicznej.

  materiały organizatora
 • "Zaginiony", czyli niezapomniany. Recenzja książki Conrada Ankera i Davida Robertsa

  "Zaginiony", czyli niezapomniany. Recenzja książki Conrada Ankera i Davida Robertsa

  Co by się stało, gdyby jabłko, które spadło na głowę na głowę Newtona, spowodowałoby jego zgon, zanim fizyk zdążyłby przekazać światu prawo powszechnego ciążenia? Ile lat później ktoś inny ustaliłby wzór? Historia o jabłku, do dziś nie wiadomo czy prawdziwa, przeszła do legendy. Tak samo jak próba zdobycia szczytu przez George'a Mallory'ego i Andrew Irvine'a z 1924 roku, czyli 29 lat przed pierwszym wejściem Edmunda Hilary'ego.

  Dominik Szczepański
 • WAR-SZAŁ: street art na ulicach Warszawy

  WAR-SZAŁ: street art na ulicach Warszawy

  - Street art to otwieranie przestrzeni publicznej. To nie tylko kolejny, kolorowy obrazek. Od tego są reklamy i billboardy - mówi Kwiatek, współtwórca fundacji Vlep[v]net i galerii V9, promującej sztukę w przestrzeni miejskiej.

  Rozmawiała Dominika Kotowicz, mwi
 • Ostatnie spotkania przed 2 SPORTS FILM FESTIVAL
 • Kolejne tytuły dołączyły do programu 2 SPORTS FILM FESTIVAL
 • Pozostać na powierzchni. System ABS pomaga przeżyć lawinę

  Pozostać na powierzchni. System ABS pomaga przeżyć lawinę

  Zasypanie przez lawinę to koszmar każdego freeridera. Jeszcze do niedawna jedynym sensownym sposobem uniknięcia takiego doświadczenia była rezygnacja z potencjalnie najlepszych zjazdów. Techniki lawinowe koncentrowały się natomiast na poszukiwaniu i wydobyciu zasypanego. System, który od kilku sezonów zmienia tę postać rzeczy, nazywa się ABS.

  FP
 • Snowboard. Jak przygotować się do sezonu zimowego?

  Snowboard. Jak przygotować się do sezonu zimowego?

  Zima już za pasem i przed nami najcięższy okres jesiennego oczekiwania na pierwszy śnieg. Jest to też najlepszy moment aby poważnie pomyśleć o nadchodzącym sezonie zimowym i prawidłowo się do niego przygotować.

  roninsnowboards
 • Szkoła Pod Żaglami. Po morskiej przygodzie dotarli wreszcie na suchy ląd

  Szkoła Pod Żaglami. Po morskiej przygodzie dotarli wreszcie na suchy ląd

  Kolejny semestr "Szkoły pod Żaglami" zakończony pełnym sukcesem. Grupa trzydziestu gimnazjalistów, która pod dowództwem kapitana Krzysztofa Baranowskiego rozpoczęła morską przygodę na pokładzie "Pogorii" w Świnoujściu, dobiła właśnie do portu docelowego w Genui.

  Szkoła Pod Żaglami, dsz
 • Snowboard. Travis Rice: Życie podporządkowane pasji

  Snowboard. Travis Rice: Życie podporządkowane pasji

  Travis Rice, jeden z najlepszych snowboardzistów świata rozmawia z producentem ''Art of Flight'' Chadem Jacksonem o filmach, zdjęciach oraz życiu podporządkowanemu pasji, desce o górom.

  roninsnowboards
 • Polska premiera filmu "Few Words" Candide'a Thovex 13. listopada w Warszawie

  Polska premiera filmu "Few Words" Candide'a Thovex 13. listopada w Warszawie

  13. listopada o 20.30 w warszawskim kinie Luna będziemy mieli okazję zobaczyć jedną z najbardziej oczekiwanych produkcji narciarskich ostatnich lat - film Few Words Candide'a Thovex. Projekcja jest częścią europejskiego cyklu premier obejmującego między innymi Paryż, Londyn, Barcelonę i Warszawę. Na pokazie w Polsce obecna będzie ekipa odpowiedzialna za powstanie Few Words, w tym sam Candide.

  materiały prasowe
 • Ruszyła aplikacja Design Glen Plake's hairstyle

  Ruszyła aplikacja Design Glen Plake's hairstyle

  SALEWA zaprasza wszystkich outdoorowych zapaleńców, artystów,grafików i innych kreatywnych twórców do wzięcia udziału w konkursie na najlepszy projekt fryzury Glena Plake'a!

  SALEWA
 • Tatrzański Bieg Pod Górę: Nowy rekord na humorzastej trasie

  Tatrzański Bieg Pod Górę: Nowy rekord na humorzastej trasie

  Finał Montrail Ligi Biegów Górskich na Kasprowym Wierchu to ukoronowanie całorocznych zmagań, w środowisku biegaczy traktowany jest także jako wydarzenie towarzyskie, ale to także jeden z najbardziej wymagających górskich biegów w Polsce - relacjonuje uczestnik biegu i dziennikarz Gazety Wyborczej Kraków Dawid Hajok

  Dawid Hajok, Marek Podmokły, Zakopane
 • 2 Sports Film Festival 360

  2 Sports Film Festival 360

  30 filmów pełnometrażowych i ponad 150 godzin krótkich form zostanie zaprezentowanych na 2 SPORTS FILM FESTIVAL 360 , który odbędzie się na przełomie listopada i grudnia br w Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu. Festiwalowi towarzyszyć będą spotkania, prelekcje i wystawy w jednym z 3 miast.

  materiały organizatora
 • Lhotse pokonało Polaków. Koniec wyprawy

  Lhotse pokonało Polaków. Koniec wyprawy

  Uczestnicy wyprawy na Lhotse podjęli decyzję o zakończeniu ekspedycji. Główną przyczyną jest zbyt silny wiatr, który uniemożliwia atak szczytowy. W wyprawie na wierzchołek czwartej góry świata zginął Temba Szerpa.

  dsz, PZH
 • Wakeboarding w Pałacu Bazyliki

  Wakeboarding w Pałacu Bazyliki

  Liczący 1500 lat Pałac Bazyliki w Stambule stał się miejscem unikalnego pokazu. Niemieccy riderzy Frederic Von Osten i Dominik Gührs w wypełnionej wodą bazylice pływali na wakeboardingu.

  annabar
 • Polacy na Lhotse: uczestnicy wyprawy w bazie

  Polacy na Lhotse: uczestnicy wyprawy w bazie

  - Po nieudanym ataku szczytowym i śmiertelnym wypadku jednego z Szerpów wszyscy uczestnicy wyprawy znajdują się w bazie. Atak szczytowy rozpoczął się 15 października o 19:30 wieczorem. Niefortunnie wcześnie, nocną porę ataku wymusiły prognozy pogody o wzmagającej się sile wiatru w dniu 16 października - relacjonują uczestnicy wyprawy PZA na Lhotse (8516 m.n.p.m).

  Relacja uczestników wyprawy
 • The North Face Speaker Series: Moro i Urubko w Mediolanie
 • Maciej Rutkowski: byłem w niesamowitej formie

  Maciej Rutkowski: byłem w niesamowitej formie

  Trzykrotny Młodzieżowy Mistrz Świata, czwarty zawodnik Mistrzostw Świata w Slalomie, zdobywca tegorocznego Pucharu Świata w windsurfingowej konkurencji slalom w kategorii poniżej 22 lat. Maciej Rutkowski podsumowuje miniony sezon. - Byłem w niesamowitej formie, którą każdy zawodnik chciałby mieć bez końca - mówi windsurfer.

  annabar
 • Polacy na Lhotse: "12 października o świcie wychodzimy z bazy"

  Polacy na Lhotse: "12 października o świcie wychodzimy z bazy"

  - Postanowiliśmy podjąć kolejną próbę ataku między 12 a 15 października. Będziemy tym razem bardziej bojowo przygotowani - na wiatr i temperaturę -27 stopni Celsjusza - poinformowali 11 października uczestnicy wyprawy PZA na Lhotse (8516 m.n.p.m).

  annabar, PHZ
 • Skok Baumgartnera w niedzielę. "Zaszliśmy już tak daleko. Nie ma odwrotu"

  Skok Baumgartnera w niedzielę. "Zaszliśmy już tak daleko. Nie ma odwrotu"

  Don Day, meteorolog projektu Red Bull Stratos 10 października zaprezentował nowy raport pogodowy. Prognoza wskazuje, że następne okno pogodowe dla Felixa Baumgartnera otwiera się w najbliższą niedzielę. Pierwsza próba skoku została przerwana ze względu na zbyt silny wiatr w Roswell.

  annabar